Карантин, день 141. Нові правила – що чекає киян з 1 серпня

08:24 30.07.2020

З 1 серпня в змінюються протиепідемічні правила. Залежно від ситуації в регіоні будуть визначені “зелена”, “жовта”, “помаранчева” і “червона” зони. Кожному кольору відповідатиме певний перелік обмежень. Передбачається, що між “зеленою” та “червоною” зонами буде обмежено рух транспорту і встановлені відповідні пости на їх кордонах. Вся інформація щодо відповідності регіону певній зоні буде розміщена на сайті МОЗ та оновлюватиметься кожні 5 днів. Як це торкнеться Києва?

Карантин, день 141. Нові правила – що чекає киян з 1 серпня

Як працюватиме карантин з 1 серпня розповів під час брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

За його словами, найбільш м’які обмеження будуть стосуватися зеленої зони. Водночас, у зеленій зоні обов’язкове виконання усіх правил карантину, які встановлені в країні – масковий режим, соціальна дистанція, використання антисептиків.

Щодо масових заходів – не більше однієї людини на 5 квадратних метрів. Також обмеження щодо відвідування кінотеатрів або театрів, тобто зали повинні заповнитися не більше, ніж на 50%. Що стосується пересування громадським транспортом, воно може відбуватися у кількості місць, які визначені у технічних характеристиках того чи іншого транспортного засобу”, – сказав Степанов.

Глава МОЗ розповів також, як можна буде пересуватися між зеленою та червоною зоною.

У червоній зоні буде обмежено рух транспорту – міського, міжміського. Будуть встановлені відповідні пости на перетині з зеленої до червоної зони. Ми зараз робимо це на рівні територіально-адміністративних одиниць – це або місто, або район”, – зазначив міністр.

Степанов також додав, що є уже чіткі критерії, як будуть визначатися зони, а також де можна дізнатися до якої зони належить місто чи район.

Там чотири критерії, якщо один із цих критеріїв перевищений п’ять днів поспіль, тільки в такому випадку буде зроблено перехід з більш м’якої зони до більш суворої зони. Уся ця інформація буде розміщена на ресурсах МОЗ, будуть відповідно держборди, де ви зможете подивитися у розрізі кожної області, хто до якої зони відноситься у залежності від епідситуації”, – підсумував Степанов.

Читайте також: Де в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж

Водночас, під час нового адаптивного карантину, який наразі триватиме до кінця літа, особливих змін у Києві не буде. Про це Сегодня заявив Олег Рубан, голова Держпродспоживслужби.

Кардинальних нововведень не передбачається. І по суті нічого мінятися не буде. Нам необхідно продовжувати профілактичні заходи щодо запобігання розповсюдженню інфекції: дотримуватися маскового режиму, обробляти руки антисептиком, дотримуватися безпечної дистанції. Також потрібно посилити контроль за групами ризику – літніми людьми та особами, які страждають хронічними захворюваннями. По суті, ми будемо жити за тими критеріями, за якими жили два попередні місяці”, – заявив Рубан.

Він не виключає, що якісь зміни можливо будуть стосуватися окремих галузей чи напрямків, наприклад, навчальних закладів.

Зараз розробляються правила щодо кожного напрямку. Думаю, вони незабаром будуть офіційно опубліковані. В тому числі найактуальніше на цей момент питання – робота навчальних закладів, дитячих садків і вузів з 1 вересня”, – додає Рубан.

Додамо також, що Київ напрацював також кілька сценаріїв відновлення навчального процесу – 7 серпня група фахівців представить план дій щодо початку цього навчального року в школах.

Нагадаємо, Кабмін ухвалив рішення про продовження адаптивного карантину до 31 серпня, але він буде за новими правилами – Україну поділять на 4 зони.

Четыре зоны

 

Великий Київ у Google News

підписатися