Карантин, день 134. Обмеження до осені, щодня нові вогнища коронавірусу та свято для вболівальників

08:15 23.07.2020

В столиці продовжують фіксувати стабільно високі показники із захворюваності на COVID-19, а також велику кількість локальних вогнищ інфекції, які регулярно виникають по місту. Уряд вирішив подовжити адаптивний карантин до 31 серпня. Водночас, МОЗ вперше дозволило пустити вболівальників на стадіони під час футбольних матчів. Детальніше – у нашому огляді.

Карантин, день 134. Обмеження до осені, щодня нові вогнища коронавірусу та свято для вболівальників

Як розповів голова Держпродспоживслужби Києва Олег Рубан, через те, що в місті послаблено карантин, осередки інфекції щодня фіксують в організованих трудових колективах, пише Сегодня.

У нас в Києві велика кількість локальних вогнищ інфекції, які регулярно виникають по місту. Їх дуже багато, наприклад, вчора було зафіксовано сім! І так практично щодня. Кожен випадок нами максимально відпрацьовується протягом доби. Такі осередки будуть реєструватися протягом максимальної циркуляції збудника інфекції. Ситуація в кращий бік поки не змінюється”, – зазначив Рубан. 

За його словами, практично в кожному трудовому колективі столиці реєструється багато локальних вогнищ захворювання.

Необхідно проводити своєчасні профілактичні заходи: ізоляцію контактних осіб, а також їх тестування через 14 днів на наявність захворювання. Я вже говорив, що карантин може затягнутися на півтора року. І, швидше за все, так і буде. Ну, можливо, карантин не буде офіційним, а дотримання його норм перейде в постійну профілактику захворювання. Ми повинні через це пройти”, – запевняє Рубан.

Він також додав, що Київ завжди буде мати високі показники щодо інфекції.

Це великий мегаполіс, де присутня максимальна міграція населення і велика кількість трудових колективів. Показники із захворюваності в Києві зараз на критичній межі. Ця грань дуже хитка – пройшовши її, можна вводити жорсткі обмеження або поки жити в режимі послаблення карантину, як ми і живемо, даючи бізнесу можливість працювати. Для нас зараз найголовніше – своєчасно розбиратися з вогнищами інфекції та максимально працювати з групами ризику – це люди похилого віку та особи з хронічними захворюваннями”, – пояснює голова Держпродспоживслужби Києва.

Читайте також: 40% українців вважають коронавірус розробкою для скорочення населення – опитування

Тим часом, Кабмін ухвалив рішення про продовження адаптивного карантину до 31 серпня задля уникнення досягнення піків захворювань і перевантаження системи охорони здоров’я.

Крім того, залежно від епідеміологічної ситуації всі регіони буде поділено на декілька зон: зелену, жовту, помаранчеву і червону за рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19. При цьому критерії для розподілу регіонів на чотири зони залишаються незмінними. Залежно від показників вживатимуться заходи з послаблення чи посилення карантинних обмежень в окремо визначених регіонах.

Детальніше, що буде заборонено залежно від зони, можна ознайомитися в інфографіці:

А от у футбольних фанатів свято. МОЗ вперше дозволило пустити уболівальників на стадіони під час футбольних матчів. Про це заявив голова Української асоціації футболу Андрій Павелко.

“Вболівальники повертаються на трибуни стадіонів! Тільки що Максим Степанов погодив допуск в тестовому режимі глядачів на матчі плей-оф УПЛ за путівку в другий кваліфікаційний раунд Ліги Європи, які відбудуться 25 і 29 липня”, – написав Павелко у Facebook.

Йдеться про футбольні матчи між клубами “Колос” і “Дніпро-1”, а також між “Олександрією” та “Маріуполем”.

При цьому місця на стадіонах будуть заповнені тільки на 25%, а глядачі повинні дотримуватися карантинних обмежень.

“У разі позитивного досвіду проведення цих матчів і за сприятливої ​​епідемічної ситуації, в серпні МОЗ розгляне можливість допуску на сектори стадіонів вже 50% глядачів від загальної кількості наявних місць на стадіоні”, – додав глава УАФ.

Нагадаємо, “Динамо” звільнило Михайличенка після провальних результатів.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux