Карантин, день 130. Як не “підчепити” інфекції на пляжі

08:57 19.07.2020

Вихідні. Тепло. Так і тягне до води. Але треба пам’ятати, що є елементарні правила безпеки, яких треба дотримуватись, щоб відпочинок не закінчився в інфекційному стаціонарі. І, на цей раз, мова йде не про коронавірус – відкриті водойми не вважаються джерелом передачі COVID-19. На цей раз про лямбліоз, лептоспіроз, ротавірус, гепатит А, холеру, сальмонельоз, і, навіть, черевний тиф. Ці інфекції можна «підчепити» купаючись в забруднених водоймах.

Карантин, день 130. Як не “підчепити” інфекції на пляжі Фото: Великий Київ
оренда квартири Київ

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко у Facebook розповів про правила, яких слід дотримуватися на пляжах, щоб не заразитися інфекційними захворюваннями. А саме:

  • обирати для відпочинку водойму і пляж, які мають відповідний дозвіл;
  • не пити воду з водойми, не мити в ній овочі та фрукти;
  • не купатися при наявності пошкоджень шкіри, а також при наявності ГРВІ або відразу після неї;
  • під час купання не ковтати воду з водойми;
  • не вживати алкогольні напої і не купатися в стані алкогольного сп’яніння;
  • не купатися у водоймах із домашніми тваринами;
  • обходити стороною водойми, біля яких стоїть табличка “купатися заборонено”, а також водойми зі стоячою водою із заростями або там, де плавають качки.

Лікар зазначив, що симптоми можливого інфікування інколи можуть проявитися майже відразу, але іноді це відбувається через кілька днів або навіть через пару тижнів після купання у водоймі. Небезпечними симптомами є свербіж, висипання на шкірі і слизових, виділення зі статевих органів, диспепсичні розлади, підвищення температури. У цих випадках треба терміново звернутися до лікаря.

Раніше колишня в.о. міністра МОЗ Уляна Супрун розповіла чи можливо підхопити коронавірус, купаючись у відкритих водоймах чи басейнах.

Нагадаємо, наразі дев’ять столичних пляжів визнані безпечними для купання – їх прикрашає зелений прапорець. 

Великий Київ у Google News

підписатися