Карантин, день 122. Українського виробника “ліків від коронавірусу” оштрафували на 3,2 млн грн

08:55 11.07

Антимонопольний комітет України оштрафував компанію «Екофарм» на 3,2 млн грн за поширення неправдивої інформації про ліки від COVID-19. Нагадаємо, що на даний момент в світі не існує спеціальних ліків від коронавірусу.

Карантин, день 122. Українського виробника “ліків від коронавірусу” оштрафували на 3,2 млн грн

Як повідомляється на сайті АМКУ, компанія «Екофарм» порушила конкурентне законодавство, повідомивши неправдиву інформацію про ефективність препарату «Протефлазід» під час лікування коронавірусу. При цьому належного обґрунтування цього твердження у компанії немає.

Так, в одному з телевізійних сюжетів за участі заступника генерального директора компанії Олександра Гриневича наголошувалось, що екстракт щучки дернистої та трави війника наземного може зупинити китайський коронавірус, містить складові, які мають убезпечити від коронавірусу, а також, що діюча речовина препарату повністю блокує вірус.

При цьому, склад діючих речовин лікарського засобу – екстракт Протефлазід із трави щучки дернистої та трави війника наземного, розчинник екстракції: етанол 96%.

Крім того, на сайті компанії була розміщена інформація про лікарський засіб «Протефлазід», яка стосується лікування та профілактики COVID-19 без належного обґрунтування відповідно до чинного законодавства та офіційних рекомендацій МОЗ. Зокрема, пропонувалося надати лікарям противірусний препарат «Протефлазід» «в якості гуманітарної допомоги для профілактики виникнення та лікування захворювання на коронавірус».

загрузка...

Також на сайті розміщене повідомлення: «Получены результаты исследований о действии протефлазида на коронавирусы», у якому можна ознайомитися зі звітом державної установи «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського» Національної академії медичних наук України. Однак, за гучною назвою міститься дослідження, яке не стосується ні COVID-19, ні будь-якого іншого коронавірусу людини. Дослідження вивчало дію препарату на коронавірус свиней.

Окрім цього, в інструкції до препарату, серед багатьох інших хвороб, немає жодного слова про спричинене SARS-CoV-2 захворювання COVID-19.

Усе це підтверджує той факт, що «Екофарм», завдяки поширенню неправдивої інформації про препарат «Протефлазід», отримало неправомірну перевагу перед конкурентами.

Тому АМКУ, проаналізувавши розмір доходу, пов’язаний з порушенням та встановивши, що компанія не визнає порушення, що воно було тривалим та досі не припинено повністю, оскільки не прибрані інформаційні матеріали, які можуть уводити в оману споживачів, прийняв рішення накласти на компанію-порушника штраф у розмірі 3,2 млн грн.

Нагадаємо, що поширення інформації щодо профілактики чи лікування коронавірусу препаратами до належного підтвердження такого факту відповідно до діючого законодавства рекомендаціями МОЗ може вводити в оману споживачів та становити порушення Закону про захист від недобросовісної конкуренції.

Як повідомлялося раніше українська компанія придумала «ліки» від коронавирусу і запустила рекламу по ТБ. МОЗ закликало українців не вірити шахраям і підкреслило, що на даний момент в світі не існує спеціальних ліків від COVID-19.

Зазначимо, що вакцину від коронавірусу, яку розробляє американська компанія Moderna, планують почати випробовувати в липні.

У мережі також часто поширюється неправдива інформація про засоби профілактики коронавирусу, але не існує інших дієвих способів убезпечити себе, крім як ретельного і частого миття рук, практики не торкатися до носа і рота брудними руками, а також уникати місць скупчення людей.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...