Карантин, день 120. Позитивний рекорд пандемії і ліки від COVID-19

08:34 09.07.2020

Минула доба виявилась рекордною за кількістю тих, хто одужав – 926 осіб. Це абсолютний максимум за весь період пандемії. Правда, інші показники менш оптимістичні: померли за день 23 особи, зафіксовано 807 нових випадків, у тому числі 65 у дітей та 46 у медичних працівників.

Карантин, день 120. Позитивний рекорд пандемії і ліки від COVID-19

До інших гарних новин можемо віднести повідомлення міністра Максима Степанова про те, що МОЗ веде переговори з американською компанією-виробником препарату “Ремдесивір” і розраховує на поставки його в Україну. А включили українські лікарі цей лікарський засіб до протоколу лікування коронавірусної хвороби відразу, як стало відомо про його ефективність.

Решта новин не викликають особливого оптимізму. Так, даними МОЗу,  Київ вчора опинився на другому місці після Львова за кількістю нових хворих – 114. Найбільше випадків захворювання виявили в Дарницькому районі – 20. У Дніпровському – 19. Та в Деснянському районі – 16.

Мер Києва навіть натякнув, що новий навчальний рік може розпочатись дистанційним навчанням.

Планом виходу з карантину, який розробив уряд, відновлення навчального процесу у звичайному режимі можливе на 4-му етапі виходу з карантину. До якого, на жаль, більшість регіонів країни не готові. Через високий рівень захворюваності. Тому, зважаючи на рекомендації уряду, можу сказати одне: до кінця карантину навчання буде дистанційним”, – зазначив Кличко.

Виходячи із цього, департамент освіти КМДА надав рекомендації всім навчальним закладам підготувати плани та розробити форму дистанційного навчання. Таким чином, кожна школа має можливість адаптувати програму до технічних можливостей учнів і вчителів.

Але місто робить все, щоб 1 вересня, за сприятливої епідеміологічної ситуації, розпочати навчальний процес у школах. Хочу зазначити, що ми вже виділили майже 4 мільярди гривень на підготовку навчальних закладів. Найбільше коштів – близько двох мільярдів – спрямували на ремонти в закладах освіти та на загальноміські програми”, – наголосив Кличко.

Поки увага світу прикута до пандемії коронавірусу, на Україну чатує ще одна, не менш страшна загроза: спалах поліомієліту через низький рівень вакцинації. До таких висновків дійшла Європейська регіональна комісія із сертифікації ліквідації поліомієліту. За її даними, в Україні за 5 місяців 2020 року лише 30% дітей першого року життя, що потребують обов’язкових щеплень, отримали всі три дози вакцини для профілактики поліомієліту, тоді як для стійкого колективного імунітету рівень вакцинації має досягати позначки 95%.

Великий Київ у Google News

підписатися