Карантин, день 113. Свято для кіноманів, нові обмеження і штрафи за відсутність маски

08:31 02.07.2020

Сьогоднішній день з нетерпінням чекали любителі кінематографу: з 2 липня дозволено відновити роботу кінотеатрам. Правда, влада Києва напередодні запровадила чергове обмеження на їх діяльність. А ще уряд розширив коло осіб, яких будуть штрафувати за недотримання маскового режиму. Про це детально розповідаємо у нашому традиційному дайджесті.

Карантин, день 113. Свято для кіноманів, нові обмеження і штрафи за відсутність маски

Отже, відсьогодні можна згадати, як то воно було в “докарантинну” епоху: подивитись на великому екрані світову прем’єру під хрускіт попкорну і емоційні вигуки глядачів у сусідніх кріслах.

Правда, про нові реалії нагадають незмінні маски і санітайзери, а ще обмеження, яких повинні дотримуватись заклади:

  • наповненість залів – не більше 50%
  • час роботи – до 22:00.

Остання вимога з’явилась напередодні – вчора мер Києва Віталій Кличко оголосив про посилення протиепідемічних заходів у столиці згідно із постановою уряду.

Ця постанова стосується нічних розваг:

  • обмежує години роботи закладів громадського харчування та розважальних закладів (в тому числі кінотеатрів) – до 22:00
  • забороняє проведення масових заходів культурного, розважального, спортивного, рекламного характеру після 22:00.

Ще одна ініціатива уряду – посилення адмінвідповідальності власників громадських установ і закладів, а також маршруток за недотримання маскового режиму відвідувачами й пасажирами.  Штрафи для них хочуть збільшити від 200 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 3 400 грн до 5 100 грн). При цьому штрафи для фізичних осіб будуть істотно зменшені, а для посадових – залишаться незмінними.

Наприклад, за загальними правилами карантину, які діють на сьогодні, штраф за відсутність маски для громадян складає 17 тисяч грн. Натомість законопроєктом передбачено штраф від 10 до 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян – це всього 170-255 грн.

Читайте також: Карантин, день 112 . Коронавірус у 2019 році лікували в Європі як “звичайний грип”

Нагадаємо, в Україні минулої доби виявили 664 нових випадки коронавірусу, у Києві – 101. Лідери – Оболонський і Дніпровський райони.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...