Капремонту крематорію не буде – причини

12:34 16.06.2020

Капітальний ремонт київського крематорію на вул. Байковій, 16 відкладається. КП “Київський крематорій” – відхилив пропозиції ремонту всіх семи учасників тендеру. Ймовірно, це сталося через пильну увагу депутатів. Одні не розуміли, чому така висока вартість ремонту – 62,23 млн гривень, інші наполягали, що роботи в крематорії можна проводити тільки після внесення будівлі Залів прощання і Стіни пам’яті на Байковій горі в Держреєстр пам’яток.

Капремонту крематорію не буде – причини

Як повідомляє Киеввласть, торги оголосили ще 10 лютого 2020 року. Якби закупівля відбулася, то до кінця осені 2020 року в Києві б з’явився відремонтований крематорій.

Але через два місяці після оголошення тендеру депутат ВР Соломія Бобровська (“Голос”) попросила Кличко відкласти капремонт ритуального корпусу і підземної галереї крематорію. Серед іншого, вона аргументувала це тим, що капітальний ремонт будівлі може привести до знищення або пошкодження унікального архітектурного об’єкта.

Бобровська також підкреслила, що актуальним залишається питання збереження всього Парку Пам’яті на Байковій горі, а особливо відновлення Стіни пам’яті. Також, депутатка просила Кличко сприяти внесенню будівлі Залів прощання і Стіни пам’яті на Байковій горі до Держреєстру нерухомих пам’яток.

Пізніше, тендером ремонту міського крематорію зацікавилися і столичні депутати. У березні 2020 року депутат Київради Олександр Пабат запросив у директора КП “Київський крематорій” Дмитра Мартиненко інформацію про доцільність ремонту крематорію вартістю 62,2 млн гривень. А секретар постійної комісії Київради з питань екологічної політики Олексій Новіков (“Єдність”) просив директора Департаменту культури КМДА Діну Попову не допустити реконструкцію або зміну Залів прощання крематорію.

Для довідки. Київський крематорій на вул. Байковій – єдиний в Києві. Його будівля побудована в 1975 році. З 1983 року при крематорії існує колумбарій. Центральним елементом крематорію повинна була стати Стіна пам’яті – це більше двохсот квадратних метрів художніх рельєфів від міфів про Прометея до подій Великої Вітчизняної війни і повоєнного відновлення. За задумом авторів, Стіна була покликана відволікати уми відвідувачів від їх горя, зосереджуючи на глобальних протистояннях людства. Художники працювали над її створенням 10 років, але радянське керівництво вважало її неприйнятною і стіну залили бетоном. У травні 2018 року в рамках фестивалю Kyiv Art Week була відновлена ​​невелика частина барельєфа, площею близько 6 кв. метрів.

Як повідомлялося раніше, у Києві щороку помирає близько 30 тисяч осіб. Поховання померлого – послуга не дешева. Про те, скільки грошей потрібно на поховання – читайте тут.

Великий Київ у Google News

підписатися