Капітан з Києва привів вітрильну яхту до Антарктиди (ФОТО)

Автор: Володимир Хлєбников
22:58 16.01

Вимпел Київського міського крейсерського яхт-клубу з’явився на станції «Академік Вернадський» в Антарктиді. Його привіз український капітан Геннадій Старіков на вітрильній яхті Mon Coeur компанії Паганель.

Капітан з Києва привів вітрильну яхту до Антарктиди (ФОТО)

Про це повідомила журналістка та учасниця КМКК Олеся Ганжа.

Геннадій Старіков є командором Київського крейсерського яхт-клубу, він став першим українським капітаном, який привів вітрильне судно на станцію.

До цього Геннадій Старіков ходив під вітрилами від Полінезії до Гренландії й від Гренландії до Вогняної Землі. Брав участь у навколосвітньому поході яхти “Купава”. Хто не в курсі, це яхта, збудована в нашому клубі капітаном Юрієм Бондарем, кругосвітка 2010-2012 років… буду пишатися!” — написала Ганжа у себе в Facebook.

Читайте також: Рекордне літо. Українські полярники відкопують “Академіка Вернадського” з-під 3-метрової товщі снігу

Вона також поспілкувалася з київським капітаном та поцікавилася, як пройшли протоку Дрейка, яка славиться вітрами. Високі широти (території за полярними колами) називають «ревучими 40-ми» і «штормовими 50-ми» через вітри.

Вимпел Київського міського крейсерського яхт-клубу

«На запитання, що дуло в Дрейку, він лише відповів “Дрейк був до нас милосердним”. А на розповіді про те, що в нас сильний вітер і контейнери зі сміттям літають, лише розсміявся і прислав фото відра. Це картинка, яка ілюструє силу вітру у високих широтах. Відро було на палубі підв’язано до леєра (огородження). На запитання, що це з ним, Гена відповів: “Самовбилося вітром“, — розповідає Олеся Ганжа.

Довідка. Київський міський крейсерський яхт-клуб є найбільшою в Україні громадською некомерційною спортивною організацією, яка культивує вітрильний спорт. Клуб налічує 187 членів і кандидатів у члени яхт-клубу. У дитячій секції постійно займається 120 дітей, а разом з членами родин та членами екіпажів громада клубу налічує понад 1000 осіб. Тут виховані численні майстри спорту та чемпіони України, Європи та світу з олімпійського та крейсерсько-перегонового вітрильного спорту.

Читайте також: Відлига та похолодання створили дивовижні льодові візерунки на Корчуватому

Великий Київ у Google News

підписатися