Микола Бичок був оголошення кардиналом Католицької церкви восени 2024 року. Ця посада дозволяє брати участь у виборах на пост Папи Римського – голосувати. А також отець потрапив до списку кандидатів. Тепер і віряни-католики, і ті, хто є лише симпатиками католицької церкви, активно обговорюють шанси отримати понтифіка родом з України.
Про вірогідність призначення Папи з України в інтерв’ю Главкому розповів 52-річний Єпископ Києво-Житомирської дієцезії РКЦ Віталій Кривицький.

Як відомо, Папа Франциск помер тиждень тому та був похований у вихідні. Конклав, де обиратимуть наступного Папу Римського, відбудеться 7 травня. Таку дату обрали понад 180 кардиналів під час 5-го загального зібрання. Із них — понад 100 виборців. Для обрання Папи кандидат має набрати щонайменше дві третини голосів (2/3 від загальної кількості присутніх кардиналів). Якщо кількість виборців не ділиться на три, додається ще один голос.
У кандидата запитують: “Чи приймаєш ти своє канонічне обрання на Верховного Понтифіка?” У разі згоди він стає Папою. Новий Папа обирає собі ім’я (наприклад, Хорхе Бергольйо обрав Франциск).
Потім кардинал-протодиякон оголошує з балкона базиліки Святого Петра: “Habemus Papam!” (“Ми маємо Папу!”) і представляє нового Понтифіка.
Щодо шансів, які має кардинал Микола Бичок, єпископ Кривицький сказав так:
Беручи до уваги практику обрання Папи, я б сказав – мінімальні. А все тому, що кардинал Бичок – наймолодший серед претендентів. Є така думка – і я її поділяю – що Церква потребує Папу старшого віку. Молодий Папа, якому Господь пошле, приміром, ще сорок років життя, просто забальзамує церкву, закільцює її на собі
Єпископ Києво-Житомирської дієцезії додав, що на його думку зміна понтифіка кожні 10-15 років дасть можливість церкві розвиватися та йти в ногу з часом, але при цьому не відриватися від фундаменту.
Тобто, перефразовуючи Кривицького, якщо Папа буде старшим за віком та прямуватиме до смерті – його пост звільниться швидше.
Відносно молодим Папою був Йоан Павло ІІ – його призначили коли мав 58 років. Відповідно, після цього керував майже 30 років. Однак Микола Бичок ще молодший за нього.
Власне, 58 років – це не 45, які має Микола Бичок. Йоан Павло ІІ був видатним Папою, винятковим у широкому розумінні. Але тут річ ще ось у чому. Людина може бути дуже добрим духівником, але при цьому не вміти адмініструвати. Або ж може бути чудовим настоятелем у невеличкій єпархії, але не впоратися з великою кількістю людей. До талантів майбутнього Папи висувається багато вимог
Торік, після призначення кардиналом, Микола Бичок залишився працювати за межами краю – єпархом для українців-католиків в Австралії, Новій Зеландії та Океанії, а також єпископом Української греко-католицької церкви в єдності з Блаженнішим Святославом. Тоді казали, що він став наймолодшим кардиналом у світі і наймолодшим в історії УГКЦ.
Микола Бичок також хотів бути голосом України в Ватикані у той час, коли землю захоплює ворог.
Щодо позитивних якостей Миколи Бичка єпископ Кривицький говорить так:
Ми познайомилися з ним після його консекрації (посвячення – прим.) у єпископи, але знаю я його мало. Чув натомість про його чесноти від інших: про те, що це щира та відкрита людина. Кажуть також – з почуттям гумору. Чи прийде колись його час? Це було б чудово для нашої церкви. Проте передусім призначення Папи має стати реалізацією тих задумів, які має Господь. Наше людське «я хочу» маємо тримати під контролем.