Кабмін дозволив іпотеку під 7%: деталі

Автор: Тетяна Сененко
15:31 15.02

Кабінет Міністрів ухвалив запропоновані Міністерством фінансів зміни до Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів. Вимоги до позичальників послаблюються

Кабмін дозволив іпотеку під 7%: деталі

Тепер, щоб стати учасником програми «Доступна іпотека» під 7%, не обов’язково перебувати на квартирному обліку, бути молодою сім’єю, внутрішньо переміщеною особою, науково-педагогічним працівником, медиком чи працівником бюджетної сфери. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

Не обов’язково також, щоб рівень забезпечення житлом претендента на іпотеку не перевищував 13,65 кв. метра на одного члена сім’ї, та щодо проживання мешканців аварійних та ветхих будинків у гуртожитку.

“На отримання державної підтримки у сфері кредитування зможуть розраховувати будь-які громадяни, які не мають у власності чи власності сім’ї об’єктів житлової нерухомості та/або чинних договорів з фінансування (інвестування) будівництва житлової нерухомості та/або майнових прав на об’єкти незавершеного будівництва житлової нерухомості, якщо їх загальна площа перевищує 50 кв. метрів на одинокого громадянина чи сім’ю з двох осіб та 20 кв. метрів – на кожного наступного члена сім’ї”, – йдеться у повідомленні.

Окрім того, збільшується максимально допустимий розмір середньомісячного сукупного чистого доходу позичальника та членів його сім’ї з 5-кратного до 10-кратного розміру місячної середньої зарплати у відповідному регіоні України, де розташований предмет іпотеки.

Отож, основні цифри:

  • 2 млн грн – максимальна сума іпотеки під 7%,
  • не раніше 2017 року – має бути побудоване житло,
  • 150 тисяч грн – приблизний перший внесок за середньостатистичну однокімнатну квартиру,
  • 8500 грн – треба буде платити щомісяця за умови максимального терміну іпотеки,
  • 20 років – максимальний термін іпотеки.

Нагадаємо, рішення про доступну іпотеку уряд прийняв наприкінці січня.

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...