Кабмін схвалив допрацьований держбюджет-2021

19:39 26.11.2020

Сьогодні, 26 листопада, Кабінет міністрів схвалив доопрацьований Мінфіном проект Державного бюджету-2021 до другого читання та…

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Ми провели багато спільної роботи та консультацій із народними депутатами. Врахували більшість з наданих пропозицій, виходячи з пріоритетності видатків, наявних можливостей ресурсної частини бюджету і стану національної економіки”, – зауважив Шмигаль.

За його словами, ключовий аспект — це те, що “бюджет залишається збалансованим та реалістичним до виконання”.

Наступного року ми очікуємо зростання економіки, що дасть змогу нам продовжити збільшення видатків на медицину, освіту та оборону”, – додав прем’єр.

Він зазначив, що у допрацьованому проєкті Держбюджету-2021 доходи передбачено в сумі 1 трлн 92 млрд грн. Видатки — у сумі 1 трлн 328 млрд грн.

Також знайшли можливість зменшити дефіцит по відношенню до ВВП з 6% до 5,5%. У бюджеті-2020 дефіцит був на рівні 7,5%.

Тобто, на 2021 рік пропонуємо збалансований бюджет, в якому не передбачається збільшення податків для бізнесу й водночас покращується фінансування і соціальної сфери, і медицини, і надати підтримку підприємцям, які постраждали від пандемії”, – пояснив Шмигаль.

Він впевнений, що цей бюджет залишається бюджетом можливостей для розвитку і для промисловості, і для малого та середнього бізнесу.

Слід зауважити, що прем’єр не уточнив, скільки грошей передбачили у допрацьованому бюджеті на медгалузь, але, як повідомив нардеп Олексій Гончаренко (“Європейська солідарність”), очільник МОЗ Максим Степанов утримався під час голосування.

Читайте також: Фінансовий колапс. В бюджеті – діра у 40 млрд гривень

Нагадаємо, на початку місяця Рада підтримала проєкт держбюджету-2021 у першому читанні.

Останні новини