Сьогодні, 1 липня, виповнюється 62 роки Владиславу Єрку – видатному українському ілюстратору, володарю багатьох всеукраїнських і міжнародних премій і відзнак.
Не можна не погодитися з тим, що його ілюстрації – неймовірні, унікальні і надзвичайно вишукані.
“Кілька років тому “Снігова королева” з моїми ілюстраціями опинилася у Великій Британії в топах передріздвяних продажів. Це було приємно. Що ж до нагород, вітчизняних та закордонних, про них краще спитати Івана Малковича – їх не запам’ятовую і не колекціоную. Я й сам йому часто дзвоню з цим запитанням. Збирати дипломи – не моє. Моє марнославство в цьому сенсі безпробудно спить.”, – сказав в одному з інтерв’ю Владислав Єрко.
А книжка “Маленький принц” Видавництва «Абабагаламага» з ілюстраціями Владислава Єрка у Франції визнана найкращою книгою ХХ ст.
Народився майбутній ілюстратор у Києві, дитинство провів у бабусі в селі на Київщині. Малювати почав з 6-7 років.
“У дитинстві я був одержимий читанням, я просто не випускав книжку з рук. А потім поринав у дивовижні фантазії.”, – згадував митець.
Навчався у Київському поліграфічному інституті, а провчившись 6 років, відмовився захищати диплом. З другого курсу працював ілюстратором. У книжковій графіці працює з 1989 р.
Владислав Єрко ілюстрував твори Г.Х.Андерсена, В.Шекспіра, Дж.Свіфта, Гофмана, Льюїса Керрола, Германа Гессе, Умберто Еко, Кастанеди, Річарда Баха, українські народні казки та інше.
Найчастіше його роботи можна побачити у книгах українського видавництва “Абабагаламага”.
Книга “Снігова королева” з ілюстраціями Владислава Єрка, яка 20 років видається по всьому світу, отримала титул “Краща дитяча книга-2006” в США та інші відзнаки.
“Ілюстратором хотів бути відтоді, коли ще не читав. Малював на полях свої версії ілюстрацій до всіх книжок, які мені дарували, або виправляв промахи, ляпи художників. Найулюбленішими для таких вправ були “Легенди й міфи Стародавньої Греції” Куна. І я ніколи не почувався живописцем – мені чомусь хотілося якимось чином виступати в зв’язці з певним текстом. Тільки потім я зрозумів, що це називається ілюструванням”, – згадував Владислав Єрко в одному з інтерв’ю.
Митець працює в змішаній техніці, поєднуючи між собою гуаш, акварель, туш, олівець і комп’ютерну графіку. Але не це робить його творчість унікальною і впізнаваною в усьому світі, а те, що воно зроблено з любов’ю і душею.