Його “Снігову королеву” та “Маленького принца” знає увесь світ: киянин, який вже увійшов в історію

Автор: Любава Лисичкіна
20:28 01.07

Його ілюстрації здобули світове визнання, не залишаючи байдужими ні дітлахів, ні дорослих. Вони зачаровують. Побачивши їх раз, не забудете ніколи.

Його “Снігову королеву” та “Маленького принца” знає увесь світ: киянин, який вже увійшов в історію
Сьогодні, 1 липня, виповнюється 62 роки Владиславу Єрку – видатному українському ілюстратору, володарю багатьох всеукраїнських і міжнародних премій і відзнак.
 
Не можна не погодитися з тим, що його ілюстрації  – неймовірні, унікальні і надзвичайно вишукані. 
 
“Кілька років тому “Снігова королева” з моїми ілюстраціями опинилася у Великій Британії в топах передріздвяних продажів. Це було приємно. Що ж до нагород, вітчизняних та закордонних, про них краще спитати Івана Малковича – їх не запам’ятовую і не колекціоную. Я й сам йому часто дзвоню з цим запитанням. Збирати дипломи – не моє. Моє марнославство в цьому сенсі безпробудно спить.”, – сказав в одному з інтерв’ю Владислав Єрко.
 
А книжка “Маленький принц” Видавництва «Абабагаламага» з ілюстраціями Владислава Єрка у Франції визнана найкращою книгою ХХ ст.
 
Народився майбутній ілюстратор у Києві, дитинство провів у бабусі в селі на Київщині. Малювати почав з 6-7 років.
“У дитинстві я був одержимий читанням, я просто не випускав книжку з рук. А потім поринав у дивовижні фантазії.”, – згадував митець.
 
Навчався у Київському поліграфічному інституті, а провчившись 6 років, відмовився захищати диплом. З другого курсу працював ілюстратором. У книжковій графіці працює з 1989 р.
Владислав Єрко ілюстрував твори Г.Х.Андерсена, В.Шекспіра, Дж.Свіфта, Гофмана, Льюїса Керрола, Германа Гессе, Умберто Еко, Кастанеди, Річарда Баха, українські народні казки та інше.
 
Найчастіше його роботи можна побачити у книгах українського видавництва “Абабагаламага”.
Книга “Снігова королева” з ілюстраціями Владислава Єрка, яка 20 років видається по всьому світу, отримала титул “Краща дитяча книга-2006” в США та інші відзнаки.
“Ілюстратором хотів бути відтоді, коли ще не читав. ­Малював на полях свої версії ілюстрацій до всіх книжок, які мені дарували, або виправляв промахи, ляпи художників. ­Найулюбленішими для таких вправ були “Легенди й міфи Старо­давньої Греції” Куна. І я ніколи не почувався живописцем – мені чомусь хотілося якимось чином виступати в зв’язці з певним текстом. Тільки потім я зрозумів, що це називається ілюструванням”, – згадував Владислав Єрко в одному з інтерв’ю.
Митець працює в змішаній техніці, поєднуючи між собою гуаш, акварель, туш, олівець і комп’ютерну графіку. Але не це робить його творчість унікальною і впізнаваною в усьому світі, а те, що воно зроблено з любов’ю і душею.
 
 
 

Великий Київ у Google News

підписатися