В ефірі каналу ICTV Едуард розповів, як навесні, коли жителі регіону найбільше потерпали від окупантів, замінював дроти, розірвані уламками російських снарядів.
«Осколок як потрапляє, провід одразу стає як розочка – його розсікає. Бачив дуже багато трансформаторів, осколками пробитих. Якось думав, що народився в сорочці: у селі Святопетрівське (під Бучею) проводили заміну трансформатора, коли туди прилетіла ворожа ракета. Замінили – і почався обстріл з градів. Ми були на землі, а один колега на висоті, в корзині підйомника. Слава Богу, пощастило. Метрів за 30 від нас впав снаряд», – каже Едуард.
Того ж дня майстер з бригадою повернувся на робочу базу. А через кілька годин – знову виїхав відновлювати живлення у те ж Святопетрівське, де вранці ледь не загинув від обстрілів.
«Двоє чоловіків залишилися біля вишки, а я з ще одним електромонтером пішли в поле шукати пошкодження проводів. Знову обстріл почався. Лягли в тому полі, перечекали. Як стихло – повертаємося назад, а там, де стояла машина – вже вогонь палає. Але і тут врятував нас янгол енергетиків – виявилось, що за хвилини від атаки водій відігнав машину, і хлопці наші дивом лишилися живі. Далі взялись за роботу – бо ж працювати треба було – люди були довгий час без світла, треба було повертати живлення», – згадує майстер.
Каже – попри те, що доводиться ризикувати життям, з лютого до сьогодні ніхто з його бригади не звільнився – продовжують повертати світло в домівки жителів Київської області.
Нагадаємо, станом на обід 25 листопада енергосистема України подолала найскладніший етап, який виник внаслідок масованого обстрілу російських окупантів. Водночас, все ще тотально без світла на Київщині залишається Фастів — там з ладу вийшло 7 ліній електропостачання. А жителі столиці мають проблеми, якщо хочуть пересуватися містом громадським транспортом – на ранкові маршрути вийшли менше половини трамваїв, обмеження діють і у метро.