Його колишні мешканці в Верховній раді та в Філадельфії: на Малишка декорувався зеленню будинок “Напівкружка”

Автор: Оксана Тупальська
16:27 16.05.2023

Прохолодна весна не зашкодила декоруванню експериментального будинку “Напівкружка”, розташованого на Дарницькому бульварі, 7 та вулиці Андрія Малишка, 3. Будинок, який в столиці ще називають “велика китайська стіна”, має півтисячі метрів довжини та 24 під’їзди. Біля кількох з них в останні роки виростає декоративний виноград висотою в 12 поверхів.

Його колишні мешканці в Верховній раді та в Філадельфії: на Малишка декорувався зеленню будинок “Напівкружка”

Про озеленення “Напівкружки” дбає один з 7-ми житлових кооперативів, організованих у великому будинку. 

Як можна побачити зі світлин минулих років, виноградний декор розростається, захоплює більше поверхів та під’їздів дому.

Таке озеленення не лише створює оригінальний естетичний вигляд дому, а й додає прохолоди його мешканцям в спеку. 

У будинку працюють 48 ліфтів та живуть понад 3 тисячі людей

У 12-ти поверхівці в одній з 1152 квартир виріс народний депутат Борислав Береза. Він згадував, що в будинку була величезна кількість дитячих компаній, які між собою дружили, але билися з дітьми з інших будинків:

“Жорстко конфліктували з усіма приходнями. Били їх страшним боєм. А своїх не чіпали. Сварились, підколювали, конфліктували, задирались, але бійок майже не було. Всі розуміли, що нам в цьому дворі ще жити”.

Алекс Орлик, який понад 20 років живе в Філадельфії,  згадує, як його родина з гуртожитку в центрі Києва переїхала на Лівий берег та поселилася в унікальному на той час великому домі.

“Переїхали, не замислюючись, залишаючи комунальні квартири у Пасажі та Печерську, до нового будинку на Дарницький бульвар. Тоді ці квартири здавалися хоромами, дві кімнати та «просторна» семиметрова кухня”, – розповів Алекс.

Незвичайні зелені декорації на стінах – відображення оригінальності дому та характеру його мешканців.

Через те, що будинок побудований наче півмісяць, кімнати в квартирах у формі трапеції – мають гострі та тупі кути, біля вікна довжина стіни може бути 2 метри, а стіна навпроти – 3 метри. Нумерація квартир у будинку, що має 24 під’їзди, починається від середини дому. 

Заселяли будинок поетапно різні організації, що працювали в столиці – є окремі під’їзди медиків, частина будинку транспортників, частина під’їздів – для працівників культури, про яких місцеві кажуть, що то там, де мешкають “кіношники”. В останньому – мешкав Сергій Іванов, який зіграв Кузнєчика у фільмі «В бій ідуть лише «старі».

Більшість квартир кияни того часу отримали як кооператив. Для прикладу, за трикімнатну власники платили 50 карбованців на місяць впродовж 15 років. 

Вигляд з даху будинку “Напівкружки”

У сучасного, збудованого в 1976 році будинку є власні проблеми – зношуються ліфти, необхідно ремонтувати широкі сходові майданчики.

А ще голови ОСББ слідкують, аби підлітки з самокатами не лізли на дах дому (сходяться на катання навіть з Троєщини). Однак від стукоту коліс шумно у квартирах мешканців, а відлуння іде на увесь двір. Однак, у мирні часи на дах ходили і дорослі мешканці – щоб подивитися на салюти на правому березі Києва, який запускали у свята, та на вогні великого міста, які добре видно з 12-го поверху.

Раніше “ВК” розповідав, що виноград Вічі вкриває будинки та навіть щільно огорнув постамент пам’ятника Богдану Хмельницькому, не зіпсувавши естетичний вигляд. 

Тим часом, на даху будинку Генпрокуратури під час війни зазеленіли туї, чим викликали здивування містян.

Великий Київ у Google News

підписатися