Йдіть за натхненням та настроєм: мінівиставка відтворених писанок з унікальної колекції

Мова йде про колекцію Ераста Біняшевського, виставка вперше демонструється в музеї.

Зазначається, що експозиція презентує невелику частину грандіозної роботи, яку виконала відома майстриня писанкарства Зоя Сташук. Кілька років тому мисткиня відписала понад 700 писанок з цієї унікальної колекції.

В 60-70-х роках минулого століття Ераст Біняшевський (1928–1996) – колекціонер та дослідник творів народного мистецтва збирав колекцію писанок карпатських регіонів, зроблених на повному яйці та відмальовував зібрані зразки. На листах ватману він робив підготовчі малюнки писанок, які нині зберігаються в бібліотеці Національного музею українського народного декоративного мистецтва.

«Переважна більшість збірки, над відтворенням якої я працювала – це покутські писанки, а також гуцульські та писанки з Поділля. Думаю, що деякі зразки писали на замовлення дослідника. Давні писанки дуже цікаві по орнаментиці і вони не схожі одна на одну. В них різні поділи, цікаво заповнені поля. В осучаснених писанках, яких я маю власну колекцію, дуже багато використовується сіточки і вся площа яйця заповнюється невеликою кількістю символічних знаків», – зазначила Зоя Сташук.

Відписані на яєчних шкаралупках писанки будуть зберігатися ще років 120 і слугуватимуть майбутнім поколінням матеріалом для дослідження, додала майстриня.

До слова, кияни можуть потрапити на прем’єру екскурсії «Київські стежини Ліни Костенко».