Як повідомили організатори, захід відбудеться 1-6 грудня.
«На фестивалі продемонструються фільми міжнародної конкурсної програми, національний конкурс українських короткометражних фільмів, “Українські прем’єри” та фільми з традиційних позаконкурсних програм фестивалю. Міжнародне журі обиратиме переможців у кожній зі секцій конкурсу: студентські, дебютні короткометражні та перші повнометражні фільми, а також Ґран-прі фестивалю», – розповідають в анонсі акції.
Щоправда, грошові призи для учасників цього разу не передбачені. Фестиваль відбудеться за підтримки Офісу президента. Однак, на відзнаки, вочевидь, фінансування не вистачило.
Локаціями фестивалю у Києві стануть Будинок кіно, кінотеатр “Жовтень” та Київський метрополітен. Церемонія відкриття відбудеться 1 грудня, церемонія нагородження – 3 грудня. Глядацькі дні заплановано на 4-6 грудня, коли будуть повтори всіх фільмів програми фестивалю.
«Вже 8 місяців триває повномасштабна війна росії проти України, і кінематографісти разом із колегами з культурної сфери тримають не менш важливий культурний фронт – як в Україні, так і за кордоном. В таких умовах критично важливою є демонстрація стійкості й відваги української нації та вагомості культури й кінематографа зокрема», – кажуть організатори кінофестивалю.
Наприкінці вересня анонсували, що у зв’язку з війною в Україні, «Молодість» вперше поїде до Німеччини. Журі в складі української режисерки та сценаристки Єви Нейман, іранського продюсера Фарзада Пака та німецької акторки Фрітці Габерляндт 5 жовтня обрало переможців у категоріях «найкращий понометражний фільм» та «найкращий короткометражний фільм». У конкурсі взяли участь 19 робіт українських авторів.
Найкращим повнометражним фільмом став “Стоп-земля” Катерини Горностай, а найкращим короткометражним – “Leopolis Night” Нікона Романченка. Переможці отримали статуетки “Скіфський олень” і грошові призи: 60 000 грн за найкращий короткометражний фільм (спонсор – Міжнародний інститут глибинної психології) та 100 000 грн за найкращий повнометражний фільм (від спонсора МСЛ). Особливі відзнаки від журі отримали стрічки “Памфір” Дмитра Сухолиткого-Собчука та “Діма, Дмітрій, Дмитро. Слава Героям” Клеменса Пула.
Нагадаємо, торік нагородження переможців 50-го ювілейного кінофестивалю «Молодість» відбулося у кінотеатрі просто неба біля Арки Дружби народів. Там же на майданчику відбувся показ фільму володаря Гран-прі повнометражного ігрового фільма «Стаючи Моною» режисерів Сабіне Люббе Баккер та Нільса ван Кувордена з Нідерландів.