Новини Важливо

Історичний момент: Україна отримала статус кандидата в члени ЄС

Автор: Марія Супрун
21:45 23.06

Лідери Європейського союзу на саміті в Брюсселі підтримали надання Україні та Молдові статусу кандидата в члени ЄС.

Історичний момент: Україна отримала статус кандидата в члени ЄС

Про це повідомив голова Євроради Шарль Мішель.

«Історичний момент. Сьогодні вирішальний крок на вашому шляху до ЄС», — написав Мішель.

На це рішення вже відреагував президент України Володимир Зеленський

«Щиро вітаю рішення лідерів ЄС надати Україні статус кандидата. Це унікальний та історичний момент у відносинах України та ЄС. Вдячний Шарлю Мішелю, Урсулі фон дер Ляєн і лідерам держав Євросоюзу за підтримку. Майбутнє України — в ЄС», — зазначив Зеленський.

П’ятий президент Петро Порошенко також привітав українців та подякував всім, хто забезпечив цю неймовірну історію успіху – воїнам, волонтерам, дипломатам та всім українцям.

Ну що, путін, знову всіх переграв? Україна — кандидат в члени Європейського Союзу! Як каже Маршак: «Что ни делает, дурак, все он делает не так». Чекаємо членства в НАТО“, – зазначив Порошенко.

Відреагував на це рішення і мер Києва Віталій Кличко.

Так, ми заплатили за цей шанс дуже високу ціну. Так, нам ще багато чого треба зробити на шляху до європейськоі родини. Але, я впевнений Україна зробить все необхідне, виконає всі умови і ухвалить необхідні закони. Бо інакше – у нашої держави немає майбутнього. А саме за нього гинуть наші найкращі захисники. Тому Україна впорається! І стане успішною і сильною європейською державою“, – написав в соцмережах Кличко.

Щоб розпочати переговори про вступ, Україна тепер має виконати низку рекомендацій Єврокомісії.

До слова, сьогодні Європейська рада також визнала європейську перспективу Грузії: їй готові надати статус кандидата, коли країна виконає низку умов.

 

Великий Київ у Google News

підписатися