Друга назва Києва
У 948 році Костянтин Багрянородний написав трактат “Про управління імперією”. Текст не був призначений для широкої публіки, фактично він писав трактат для своїх нащадків. У тексті Костянтин зазначає, що столицею Русі є місто Київ і другою назвою міста є Самбатас, інформує “Час Дій”.
Цікаво, що ця назва ніде більше не зустрічалася протягом наступних поколінь. Науковці також не дійшли до висновку, що це слово може означати. Думки щодо походження теж різняться: ця назва може бути хазарською, скандинавською, готською. єврейською, балтійською, болгарською, тюркською та навіть іранською.
Третя назва Києва
Історик також розповів й про іншу назву Києва, яку використовували вікінги. Вони називали столицю Кенугард. Ця назва збереглася в кількох давньоскандинавських сагах, зокрема в “Сазі про Еймунда”. Назва “Кенугард” має два варіанти тлумачення. Відповідно до першої версії, “Кенугард” означає “місто човнів”, адже Київ дійсно знаходився в центрі торгівлі. Інша версія – ця назва має таке ж походження, як і сучасний варіант “Київ”. Нібито обидві назви можна трактувати як “місто Кия”.
Нагадаємо, за поширеною теорією істориків, перша згадка про Київ з’явилася у літописі 882 року. Тому, згідно цієї теорії, у 2023-му місту-імениннику виповнюється 1541 рік.