Історична подія: 32 роки тому над Київрадою підняли національний прапор

Автор: Володимир Хлєбников
13:30 24.07

Цього дня 32 роки тому у Києві відбулася історична подія – біля будівлі мерії вперше підняли національний прапор. Згодом він став державним прапором України.

Історична подія: 32 роки тому над Київрадою підняли національний прапор Фото: Київ, 24 липня 1990 року. Фото: М.Яковенко, В.Білецький

Полотнище розмістили перед будинком Київської міськради на Хрещатику.

24 липня 1990 року в центрі міста зібралися близько 200 тисяч людей, щоб підтримати рішення депутатів Київради з демократичного табору та стати свідком визначної історичної події.

Ця подія по праву заслуговує на особливе місце в історії, адже востаннє до цього український національний стяг розвивався над столицею 12 червня 1920 року. До запровадження в Україні Дня державного прапора в столиці саме 24 липня відзначали День національного прапора.

Довідково. Рішенням Київської міської ради від 2000 року встановлено День національного прапора у столиці України – місті Києві, який відзначається щорічно 24 липня. В цей день у 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над будівлею Київської міської ради. За тиждень до цієї події Верховна Рада України ухвалила Декларацію про державний суверенітет України. Перед тим, як синьо-жовтий прапор підняли над столицею, його освятили в Софійському соборі та почесною ходою принесли до будівлі Київської міської ради. Нині прапор зберігається в Національному музеї історії України.

Читайте також: День святої Ольги: історія свята та пам’ять про княгиню в Києві (ФОТО)

Вже 18 вересня 1991 року прапор був офіційно узаконений постановою президії Верховної Ради, вже як жовто-блакитний. Документ говорив наступне: “До ухвалення Конституції України дозволити у протокольних заходах використовувати жовто-блакитний прапор”.

Національний прапор освятили біля стін Софійського собору

Попри те, що жовто-блакитне полотнище не мало в той періоду статусу державного прапора, воно повсюдно змінило колишній державний прапор Української РСР.

У 2001 році на підставі флагштока біля будівлі Київської мерії було встановлено меморіальну бронзову дошку з написом “Український національний прапор піднятий 24 липня 1990 року“.

Фото Бориса Корпусенка

Як відомо, День державного прапора України відзначається 23 серпня, напередодні Дня незалежності.

Дивіться також: Будівля Київради засвітилася кольорами державного прапору

Великий Київ у Google News

підписатися