12–16 січня 2022 року мультимедійну інсталяцію від PHOTINUS studio покажуть у Музеї кіно Довженко-Центру.
Мовою сучасного мистецтва, через використання звуку, проєкцій, анімацій, кінетичних об’єктів, глядачі побачать історію Щедрика, точки перетину музичної композиції з історією України та світовою культурою.
«Один із найуспішніших, найрезонансніших прикладів в українській історії налагодження культурного діалогу України зі світом — історичний приклад світового тріумфального турне Української республіканської капели під орудою диригента Олександра Кошиця, яке тривало з січня 1919 року до лютого 1924 року в сімнадцяти країнах світу. Цей проект було ініційовано головою Директорії УНР, тоді головнокомандувачем військ (Української республіканської армії) Симоном Петлюрою», — розповіла в одному з інтерв’ю Тіна Пересунько, засновниця ГО «Інститут Леонтовича» та авторка наративу проєкту.
Україна подарувала світу один із найважливіших символів Різдва — «Щедрик» Миколи Леонтовича. В 2022 році виповнюється 100 років як варіант «Щедрика» в обробці Леонтовича прозвучав у Карнегі-холі в Нью-Йорку. Щедрівка стала суперхітом в американській версії — «Carol of the Bells».
Графік роботи Музею кіно: з 12:00 до 19:00
Адреса: вул. Васильківська, 1
Вхід на подію вільний з дотриманням карантинних вимог.
До слова, для настрою святкового варто послухати 5 “Щедриків”, які зачарують вас. До 144-го дня народження Миколи Леонтовича згадуємо його найбільший шедевр.
Нагадаємо, в Києві відкрили пам’ятну дошку Олександру Кошицю, який представив світові “Щедрика” (ФОТО, ВІДЕО).