Історія появи трамваю в Києві

Автор: Марина Максенко
05:30 08.10.2023

У Києві трамвай з’явився наприкінці XIX століття, але одразу почав активно розвиватись і завоював шалену популярність серед містян.

Історія появи трамваю в Києві
оренда квартири Київ

Архівні фото й історія були опубліковані у спільноті “Спрага”: в Києві цікаво” у Facebook.

До появи метро цей вид електротранспорту залишався популярнішим, ніж автобуси й тролейбуси.

“Історія київського трамвая та перший трамвай у Києві. Він з’явився ще у далекому 1892 році та став першим на той час у всій Російській імперії. Попередником київського трамвая була конка – популярний вид громадського транспорту аж до початку XX ст., який складався з карети. У ній міг уміститися не один десяток пасажирів. Коні тягнули карету прокладеними рейками. Але конка та Київ були речами, яким не судилося бути разом – надто вже складним був київський рельєф”, – розповіли автори проєкту.

Як і київська конка, так і перший київський електричний трамвай (перші представники цього транспорту були паровими) зобов’язані своїм походженням інженеру та підприємцю Аманду Струве. Саме завдяки цій людині у 1891 році було запущено першу лінію конки у Києві, яка пролягла від Деміївки до Хрещатика.

Через рік було запущено електричну лінію із сучасної Європейської площі й до Контрактової. Ця лінія, що сполучала Поділ і Хрещатик через Володимирський узвіз, на жаль, була ліквідована у 1960 році.

У дореволюційний час мережа трамваїв розвивалася досить швидко та глобально. На цьому вусатому чудо-транспорті можна було легко й з вітерцем доїхати до Броварів. Навіть попри те, що ще у 1930-х роках з’явилися тролейбуси й автобуси, трамвай був більш популярним серед міського населення.

Однак під час війни трамвайну мережу було практично знищено і після війни не повністю відновлено. А після розвитку тролейбусної мережі та пуску метро популярність трамвая поступово йшла на спад.

Великий Київ у Google News

підписатися