Ця світлина з новорічною ялинкою в Києві датована 1946 роком. Це був час, коли жителі столиці, що пережили значні втрати та руйнування, отримали надію на відбудову на світле майбуття… Проте політика комунізму, яка ставила на меті виховувати лояльне покоління, мала свої плани – навіть до того, як мають відбуватися новорічні свята. Але про це пізніше.
Ялинка з величезним прототипом Святого Миколая в центрі Києва у 1954 році.
Дід Мороз зі Снігуронькою на Хрещатику в Києві вітають урядову трибуну в день 40-річчя УРСР, 25 грудня 1957 року.
А така височезна красуня прикрашала площу, яку нині називають Майданом Незалежності (тоді – Площа Калініна) у 1965 році.
Згодом, того року у Києві завершили будівництво Мосту Метро. Його створювали поруч із місцем, де розташовувався знищений під час Другої світової війни Міст імені Євгенії Бош. На архівних світлинах збереглося чимало знайомих всім киянам місць, таких як вулиця Хрещатик, готель “Дніпро”, аеропорт “Бориспіль”. І серед них – ялинка.
Ялинку встановили поблизу метро “Хрещатик” – 1961 рік. Площа виглядає як нині, лише бракує сучасного McDonald’s.
Політ Юлія Гагаріна в космос залишив свій слід на святкуванні Нового року. У 1962 році біля ялинки на Майдані Незалежності (тоді – площа Калініна) встановили величезного космонавта, який запускає ракету.
У 1967 році більшовики відзначали своє 50-річчя, тому головне новорічне дерево не створювали, щоб привітати з Новим роком, а тим більше Різдвом жителів Києва. Головна ялинка мала вірно служити пропаганді.
У 1981 році головна ялинка стояла на Майдані Незалежності (тодішня площа Жовтневої революції), проте ближче до консерваторії.
Діди Морози та інспектор ДАІ на Хрещатику в Києві. Грудень 1981 року.
Це ялинка 1986 року.
І вже незабаром відбулося проголошення незалежності України.
Як виглядало святкове дерево та яким було святуванна Нового року у Києві з 1991 до 2024 року, дізнавайтеся з публікації “Великого Києва”: Як знак про ДТП, в рекламних банерах та з капелюхом – якою була головна ялинка незалежної України.