“Історія кохання” у Києві – пам’ятник тим, чиє почуття подолало час, війну і відстань

Автор: Галина Ворона
05:06 18.06

Вони покохали один одного у таборі Гланштоф в Австрії у 1943 році. Він був військовополоненим, вона – викрадена на примусові роботи. Йому був 21 рік, їй – 23, Їх розділила війна і вони зустрілися знову через 60 років. Цій історії кохання присвячено пам’ятник у Києві.

“Історія кохання” у Києві – пам’ятник тим, чиє почуття подолало час, війну і відстань

Він – італієць Луїджі Педуто, вона – українка Мокрина Юрзук.

Мокрина потрапила в табір вагітною і там народила дочку Надю. Луїджі допомагав їй з дитиною, а одного разу приніс пальто, яке сам пошив з клаптиків тканини. Чоловік не знав української, а вона італійської, розумілися поглядами та жестами. 

Після звільнення Австрії від фашистів в травні 1945 року, Луїджі хотів поїхати з Мокриною до Італії, але йому не дозволили. Жінка повернулася в Україну. 

Луіджі одружився в Італії, мав сина, Мокрина вийшла заміж на батьківщині та мала 3 дітей. Знову зустрілися, коли йому було 82, а їй 84 роки.  

Протягом декількох років після зустрічі Луїджі щороку приїжджав в гості до своєї коханої в Україну. Мокрина теж побувала в гостях у Кастель-Сан-Лоренцо в Італії. Луїджі зробив Мокрині пропозицію та пропонував їй переїхати до нього.

У серпні 2013 року, через декілька місяців після відкриття оригінального памʼятника, Луїджі планував приїхати до Мокрини, але не встиг, цього разу їх розлучила смерть. Мокрина пішла з життя за два роки, але їхня любов назавжди залишиться увічненою в бронзі у центрі Києва.

Скульптура була відкрита 7 травня 2013 року у Хрещатому парку Києва біля Мосту закоханих. Скульптура зображує Луїджі та Мокрину в момент обіймів, символізуючи силу кохання, які не змогли зламати ані час, ані відстань. Цей монумент став популярним місцем для молодят, які вірять, що він принесе щастя їхньому шлюбу.

Авторами скульптури стали Олександр Моргацький та Григорій Костюков. Поруч з роботою розміщена інформаційна табличка трьома мовами: українською, італійською та англійською.

30 квітня 2017 року копію пам’ятника було відкрито в рідному місті Луїджі Педутто, Кастель-Сан-Лоренцо в Італії.

Читайте також: Пташка, що обертається навколо осі: дивовижний пам’ятник Івану Мазепі – меценату  

Нагадаємо, у Києві зародилась нова романтична традиція біля мосту-хвилі.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин