Іспит на знання української для держслужбовців змінили: деталі

Автор: Тетяна Сененко
20:56 06.08.2021

Із наступного тижня іспит на рівень володіння державною мовою для держслужбовців зміниться і триватиме 30 хвилин.

Іспит на знання української для держслужбовців змінили: деталі

Про це сьогодні заявила представниця Національної комісії зі стандартів державної мови Ольга Шевчук-Клюжева.

«Згідно з розпорядженням уряду, має змінитися час для проведення іспиту на рівень володіння державною мовою для осіб, які зобов’язані володіти і підтверджувати рівень володіння державною мовою для виконання посадових обов’язків. Тепер іспит триватиме 30 хвилин», – зазначила Шевчук-Клюжева.

Також, за її словами, зміниться структура іспиту. Нацкомісія змінила письмовий блок й оптимізувала набір завдань, їхні форму і кількість, щоб більшу частину іспиту можна було перевірити за допомогою комп’ютера. Тепер іспит складатиметься з тестової та усної частин. «У зв’язку з тим, що тестів стане менше, вони будуть складнішими», – додала Шевчук-Клюжева.

Читайте також: Айтішницю, яка “непереварює” українську мову, вигнали з роботи

У Нацкомісії зі стандартів державної мови очікують, що зміна структури іспиту прискорить оцінювання робіт. Також представниця Нацкомісії повідомила, що структура іспиту для на знання державно мови для осіб, які хочуть отримати громадянство України, не зміниться. 

Нагадаємо, 16 липня розпочався новий етап втілення норм закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, який забезпечить збільшення присутності державної мови в публічному просторі та зміцнення її статусу як державної.

 

Великий Київ у Google News

підписатися