Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації Валентина Гінзбург.
«На початку 2018 року рівень захворюваності на кір щодня зростав у геометричній прогресії. Хворіли діти, дорослі, і здебільшого у складних формах, що потребували госпіталізації. Пам’ятаєте, який ажіотаж серед населення створився тоді щодо вакцинації? Адже перед обличчям реальної небезпеки люди швидко повірили, що по-справжньому захистити їх та їхніх близьких може лише щеплення. Тоді ми в екстреному порядку організували роботу вакцинальних кабінетів у дві зміни, без свят і вихідних, щоб швидко провакцинувати якнайбільше людей. Та вже за перші кілька тижнів 2018-го було вакциновано більше киян, ніж за весь 2017 рік», – зазначила Гінзбург.
Вона відмітила, що вакцинація лишається єдиним дієвим засобом захисту від багатьох інфекційних захворювань, серед яких і кір. До того ж кір – одна з найбільш заразних хвороб. Із 10 невакцинованих людей, що контактували із хворим, 9 захворіють.
Читайте також: Названі 5 речей, які не варто робити перед вакцинацією дитини
«Маємо розуміти, що причиною спалахів кору є невакциновані діти. Захворювання розпочинається саме з них, а вже потім переходить до дорослих. Тож звертаюся насамперед до батьків. Просто зараз зв’яжіться з педіатром або сімейним лікарем, щоб пересвідчитися, чи вакцинована ваша дитина», – зауважила Гінзбург.
За її словами, на сьогодні Київ забезпечений дієвою якісною вакциною. Щеплення за календарем – безкоштовні.
Нагадаємо, кір має циклічний характер і масові захворювання відбуваються зазвичай кожні 5-6 років.