Іскандери неподалік кордону з Київщиною: готові бити по території Білорусі

Автор: Оксана Тупальська
14:01 02.02.2023

Білорусь отримала дивізіон оперативного комплексу «Іскандер-М» з дальністю польоту 500 км, що практично дорівнює відстані до столиці та населених пунктів півдня Київщини. Про початок повної експлуатації зброї офіційно заявило Міноборони Білорусі. Українські військові повідомляють – єдиний спосіб нейтралізувати ворога знищити зброю на території Білорусі ще до того, як її візьмуться запускати.

Іскандери неподалік кордону з Київщиною: готові бити по території Білорусі

За даними Міноборони Білорусі, щоб навчитися запускати ракети «Іскандер» їхні військові проходили навчання у РФ та на білоруських полігонах. До дивізіону входять 4 пускові установки на 8 балістичних ракет.

«Ми чули про Міг-31К, які є носієм «Кинджалів», що є і по-суті «Іскандерами», але повітряного базування. По великому рахунку це балістична ракета великошвидкісна. Коли стоїть питання, чи може бути пуск цих «Іскандерів» – уже не раз звучало, що силами нашої ППО ми не здатні збивати балістичні ракети. Нажаль. Але ми можемо їх нищити на місці їхнього запуску», – розповів майор запасу Олексій Гетьман в ефірі АпострофТV.

Фото з технікою, оприлюднене Міноборони РБ

Він додав, що визначити місце розташування «Іскандерів» для повітряної  розвідки складності немає. Для цього діє американська та британська розвідка, є знімки з супутників та українські розвідувальні дані:

«Ми можемо знати, де ці системи знаходяться. І для цього нам потрібна далекобійна зброя. Тому що ми маємо право нищити військові об’єкти, з яких можуть атакувати нашу країну. Вже навіть є термін «довга рука». Тобто маємо знищувати балістичні ракети не в повітрі, де майже не можемо з ними впоратися, а на місці запуску. Але маємо мати зброю, щоб нищити на відстані 300, 400, 500 км. Про це буде розмова 14 лютого на Рамштайні (тоді у штаб-квартирі НАТО пройде окреме засідання Контактної групи з питань оборони України, організоване США – прим.)».

Особливість балістичних ракет – висока здатність маневрування та гіперзвукова швидкість. Вони запускаються з бомбардувальників МіГ-31К. Потужнішими за ці в світі є китайська ракета DF-ZF та американська Hypersonic Attack. Росія запускала гіперзвукові ракети у березні 2022 року по Івано-Франківщині, 9 травня три таких запустили по Одесі.

Водночас, агентство Reuters опублікувало інфографіку зони далекобійних ракет, які готуються передати США.

Зона ураження ракет – нинішніх систем: MLRS та HIMARS – на 70 км та нових: GLDSB – на 150 кілометрів. Якщо Україна отримає ракети на 150 км, ЗСУ зможуть дістати ракетами до військових об’єктів РФ на півночі Криму.

Нагадаємо, «ВК» розповідав, що в Росії залишились «кинджали» та крилаті «Іскандери», а основний запас уже вичерпано. Тим часом, у пролукашенківських медіа в Білорусі всіляко виправдовують війну з Україною. Зокрема, спекулюють фейком про вручення повісток в Києві двірниками, намагаючи таким чином розповісти про слабкість ЗСУ, а на центральному мінському каналі зняли програму, де обзивають українських прикордонників, кажучи, що вони – це Правий сектор, бандерівці, націоналісти та прагнуть війни з РБ.

Великий Київ у Google News

підписатися