-
Через війну домашнього насильства стало більше, і воно безжальніше — директорка Київського міського центру гендерної рівності та протидії насильству Тетяна Зотова
У 2023 році Національна поліція України зареєструвала понад 290 тисяч фактів домашнього насильства. Це на 20% більше, ніж у 2022 році.
16:39 07.06 -
«Очевидний факт: музейна спільнота хоче жити та на повні груди дихати», – Тетяна Сосновська
Одночасно з військовим фронтом чимало киян воліли б відвойовувати для себе фронт культурний та історичний – пізнаючи більше ким ми є та цінуючи історичну спадщину. Про те, чим живуть музеї в Києві в умовах воєнного часу та які проблеми вимушені вирішувати кореспонденту «Великого Києва» розповіла український працівник культури, гендиректор Національного музею історії України у 2015—2020 рр., Заслужений працівник культури України Тетяна Сосновська.
12:28 06.06 -
«Дякуючи Вам я побачив, що мене оточує»: як люди з вадами зору допомагають зрячим розповіла психолог Наталя Медведєва
Після втрати зору можна отримувати вищу освіту, працювати, дружити та мати радість від щоденних подій. У цьому переконана Наталя Медведєва. Вона працює психологом у освітньо-реабілітаційному центр “Трініті хаб” для військових та цивільних з вадами зору. Вона втратила зір коли була студенткою, подолала виклики та кризи у новій дійсності, а тепер допомагає іншим з подібною проблемою.
16:46 27.05 -
Ажіотаж у День музеїв у Києві викрив помилку організаторів виставок – про що свідчить шалений попит
Подивитися виставки багатьох у музеях Києва 18 травня можна було безкоштовно. Бо така традиція відзначення Міжнародного дня музеїв. Проте різке зростання попиту на відвідини деяких експозицій саме в день безкоштовного входу може свідчити про вагому в нинішніх умовах помилку керівників культурних установ, розповідає Тетяна Сосновська, гендиректор Національного музею історії України (2015-2020 рр.). У чому справа – будемо дізнаватися.
17:06 23.05 -
Вийшов фільм про письменників, яких примусово збирали, щоб “співали дифірамби” про Сталіна
В прокат вийшов довгоочікуваний фільм “Будинок “Слово”. Нескінчений роман” про письменників “розстріляного відродження”. Він, між іншим, розповідає про процес створення радянської пропаганди та примусове залучення талановитих письменників до вихваляння Сталіна.
16:56 09.05 -
Побавились – і викидають удава чи пітона на вулицю: як до столиці потрапляє контрабанда живих тварин
Столичному зоопатрулю не раз доводилося виїжджати на порятунок рідкісних тварин, яких під час війни викинули жителі столиці, залишаючи місто. Екзотичні тварини, яких заради забавки тримають у квартирах – ввозяться контрабандою, як цигарки чи чоботи, а потім утримуються без належного піклування.
09:27 09.05 -
Після дощів у Києві повно зміїв – які з них отруйні та кого кусають розповідає біолог
Кількість змій у травні та червні на території Києва помітно зростає. Живність переважно завершила парування та тепер народжується потомство. Які види змій можуть зустріти кияни та чи вони не нашкодять здоров’ю розповіла провідний біолог-дослідник відділу акватераріуму КиївЗоо Оксана Мороз.
15:19 07.05 -
Запити покоління альфа: чи мріють київські діти стати президентами, міністрами або депутатами
Сучасне покоління дітей не боїться влади та авторитетів, пізнає світ у смартфоні та багато вчиться. Ще зовсім недавно, до початку вторгнення росіян, школи розвитку в столиці були переповнені. Однак чи мріють інтелектуально підковані школярі Києва у владу, як колись рвалися сучасні 30-ти та 40-річні, розповів ректор вишу у минулому, експерт та співзасновник проекту “Інакша освіта” Віталій Хромець.
10:02 27.04 -
Електронний рахунок для оплати послуг ЖКГ має таку саму юридичну силу, що й паперовий – Юлія Петрик
Електронний рахунок для оплати житлово-комунальних послуг має таку ж юридичну силу, що й паперовий.
12:49 24.04 -
“Миті, що рятують життя”: військовий розкрив таємниці, як у Києві передають сигнал «Повітряної тривоги»
Про загрозу ворожих обстрілів Повітряні сили отримують повідомлення як від української розвідки, так і від розвідки та супутників НАТО. Звістки про підйом російських літаків, активність з моря чи тип ракет миттєво передають до Києва, аби попередити мешканців. Про невидимі деталі процесу оповіщення розповів колишній речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
15:50 22.04 -
“Варто дозволити нашим дітям з 14 років йти на роботу замість школи” – педагог про майбутнє столичних підлітків
Учням, яким виповнилося 14 років цілком допустимо не йти до школи, а замість цього вперше спробувати себе в омріяній професії. У цьому переконаний педагог та співзасновник проекту «Інакша освіта» Віталій Хромець. Кореспондент «Великого Києва» поспілкувався з експертом про працевлаштування молоді, яка мешкає у столиці.
10:08 13.04 -
Вчора вчився за трьох, нині ледь тягне програму: як допомогти дітям Києва стати міцнішими під час війни пояснює педагог
Діти, які бігають в укриття під час повітряних тривог та не досипають через російські обстріли столиці стануть достойними та продуктивними представниками суспільства, якщо вже сьогодні зустрінуть дорослих, здатних підтримати та повести вперед. У цьому переконаний Віталій Хромець, освітній експерт та співзасновник проекту “Інакша освіта”.
09:41 03.04 -
«Нам треба гуртуватися, щоб хлопці відчували, що вони не кинуті» – актор Олександр Печериця після повернення з фронту
Актор та зірка серіалів “Кріпосна” і “Століття Якова” Олександр Печериця у лютому 2022 року записався до тероборони і півтора роки захищав Україну в ЗСУ. Зараз за сімейними обставинами повернувся до Києва та працює у рідному для нього театру ім.Франка. Актор поділився роздумами про події на фронті та перспективу перемоги.
13:01 16.03 -
Через війну аеропорт «Бориспіль» втратив 12 мільярдів гривень – що буде з польотами
Про відновлення польотів Україною уже не перший місяць виникають повідомлення – від перевізників та експертів. Що насправді відбувається під час війни в аеропорту «Бориспіль» та чи готується летовище до міжнародних перевезень, поцікавився кореспондент «Великого Києва».
10:07 16.03 -
Військовий психолог назвав правила, які не можна порушувати після повернення з фронту близької людини
Ветеран війни, який сам отримав важкі поранення та тепер працює психологом, розповів, як допомогти людині, що повернулася з фронту, знову призвичаїтися до цивільного життя.
11:57 15.03 -
Нове життя Кота Бегемота на Андріївському узвозі – скульптор розкрив таємниці створення містичного чотирилапого
На Андріївському узвозі загадково зник, а тепер знову з’явився Кіт Бегемот – скульптура Василя Татарського, розміщена поруч із однією з будівель, яка є знахідкою архітектури та окрасою міста. Фігура чотирилапого колись прикрашала фасад місцевого ресторану та була родзинкою для туристів. Історію Кота Бегемота та обставини повернення кореспонденту «Великого Києва» розповів скульптор Василь Татарський.
13:44 14.03 -
«Бути жінкою в Україні – це джекпот», – режисерка пластичної вистави «Косачка»
Пластична вистава «Косачка» присвячена осмисленню природи жіночої сили під час війни. Це незалежний проект, створений на сцені Київської опери. Про виставу рефлексіями, що ожили на тлі її створення, розповіла режисерка Юлія Лопата.
14:39 12.03 -
Автор книги «Як «звірі» воювали»: ТрО очима «Піджака» розповів, як став добровольцем та чому збирає на позашляховик
Артур Кулик юрист з Києва. У перші дні після початку повномасштабного вторгнення він вирішив стати добровольцем і допомагати війську. А згодом написав книжку про свою службу в територіальній обороні та побратимів, з якими познайомився, боронячи рідне. Кореспондент «Великого Києва» розпитав автора про отриманий досвід, а також як і чому той потрапив у військо.
18:07 07.03 -
Дружньо зблизитися в ході експерименту: режисерка Поліна Бараніченко поділилась про виставу «SVOЇ», де акторські ролі грають глядачі
«SVOЇ» – це імерсивний театральний проект про дружбу, в якому беруть активну участь глядачі та створений командою uzahvati. Англійський термін Іmmersive означає «занурювати». На театральній сцені – це коли глядач відчуває себе частиною того, що відбувається. А відбувається цього разу розмова про дружбу, побудова близьких стосунків та відкриття себе справжнього.
10:07 02.03 -
«Остання хвилина життя, яку важко пояснити»: скульптор зафіксував погляд воїна Мацієвського, що вигукнув в обличчя ворогу «Слава Україні!»
Драматичну мить, коли воїн ЗСУ Олександр Мацієвський дивився в обличчя росіянину, і вже через секунди вигукнув «Слава Україні!» та був розстріляний росіянами, зафіксував скульптор Олег Цьось разом з дружиною Альбіною Сафоновою. Творець пам’ятника розповів про складну роботу над образом, а також про послання, яке залишили для українців.
13:54 08.12.2023