Інститут Амосова працює з Інститутом Патона над розробкою магнітів для ендоваскулярних операцій

Автор: Любава Лисичкіна
13:21 08.12

Найбільша загроза життю виникає внаслідок мінно-вибухових і кульових поранень у серце,

Інститут Амосова працює з Інститутом Патона над розробкою магнітів для ендоваскулярних операцій Фото: ілюстративне
Про це ідеться у повідомленні Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова.
 
За словами директора Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова академіка НАМН Василя Лазоришинця, ще з 2014 року фахівці інституту отримали значний досвід в організації надання медичної допомоги пораненим, а інститут швидко інтегрувався у військову медицину.
 
Спільно з військовими медиками видали “Атлас бойової хірургічної травми (досвід АТО/ООС)” та ”Бойова травма серця, грудної аорти та магістральних судин кінцівок”.
 
“Разом з військовими хірургами розробили спеціальні неодимові магніти, які застосовують для того, щоб знаходити і видаляти металеві уламки в разі ураження грудної клітки та серця. Вже розроблені для торакоскопічних втручань магніти. І сьогодні працюємо над розробкою магнітів з Інститутом Патона для ендоваскулярних операцій, щоб рятувати життя без штучного кровообігу та масивних операцій”, – сказав академік Василь Лазоришинець.
 
Як повідомили в медзакладі, у відділенні воєнної кардіохірургії врятовано життя 150 військовим, які мали бойові травми серця, всього проліковано 1918 наших захисників. На жаль, найбільша загроза життю виникає внаслідок мінно-вибухових і кульових поранень у серце, догоспітальна летальність при проникаючих пораненнях серця сягає 55–94 %.
 
Окрім того, до бойової травми серця належать закриті ушкодження серця і магістральних судин або міграція уламків у серцеві порожнини.
Відомо, дівчинка, якій вперше пересадили серце, привітала захисників з днем ЗСУ (відео).
 

Великий Київ у Google News

підписатися