Інспектори-екологи полюватимуть на паліїв листя: яке покарання чекає на порушників

Автор: Галина Ворона
20:09 14.09

Інспектори Держекоінспекції Столичного округу влаштують рейдові заходи проти паліїв листя і сухостою. Тих, кого піймають за таким заняттям, обіцяють не лише попередження, а і адміністративні протоколи з штрафами.

Інспектори-екологи полюватимуть на паліїв листя: яке покарання чекає на порушників

Про це повідомили на Facebook-сторінці інспекції.

Екологи нагадують, що українське законодавство забороняє спалювати листя.

Так, ст. 77-1 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачає штраф, який може становити 8 тис. грн.

Також спалювати листя і суху траву заборонено ст. 50 Конституції України, ст. 9, 12 Закону “Про охорону навколишнього природного середовища”, ст. 16 Закону “Про охорону атмосферного повітря”, п. п. 3.6.14, 3.7.4 “Правил утримання житлових будинків та прибудинкових територій”, п.п.3.6, 6.4.2 “Правил утримання зелених насаджень у містах та інших населених пунктах”, Законом “Про благоустрій у населених пунктах”

Та попри великі неприємності із законом і штрафи, є речі, яких паліям слід боятись більше, адже спалювання листя найбільше шкодить тим, хто його палить та вдихає цей дим.

Чому небезпечно спалювати листя:

  • при згоранні 1 тони листя утворюється 9 кг мікрочастинок пилу, які під час вдихання осідають у дихальних органах людини, а також 3 кг чадного газу, який блокує постачання кисню до тканин.
  • разом з димом вивільняються пестициди та радіонукліди.
  • в тліючому без доступу кисню димі виділяється небезпечна хімічна сполука бензопірен, яка викликає онкологічні захворювання.
  • при спалюванні листя виділяє вуглекислий газ, який посилює парниковий ефект та веде до пришвидшення потепління клімату.
  • спалювання листя завдає непоправної шкодить навколишньому середовищу та мікроорганізмам, які збагачують ґрунт.

Читайте також: Кияни пропонують заборонити паління цигарок на балконах

Нагадаємо, на Київщині з’являються села, де листя більше не спалюють. Від традиційного спалювання вирішили відмовитись, оскільки це призводить до забруднення повітря, води та грунту. Минулого року у деяких селах комунальники допомагали людям позбуватись опалого листя. Наприклад, в ірпінцям пропонували придбати мішки для листя, а у Броварах безкоштовно вивозили опале листя.

Великий Київ у Google News

підписатися