Інклюзивне містечко для військових з укриттям і зонами відпочинку будують на Київщині

Автор: Галина Ворона
12:27 28.02

На Київщині благодійники будують інклюзивний житловий комплекс для воїнів-героїв з інвалідністю. У комплексі, розташованому у хвойному лісі на березі озера, зводять 56 приватних будинків для ветеранів та їхніх родин.

Інклюзивне містечко для військових з укриттям і зонами відпочинку будують на Київщині

Про це розповів голова Київської ОВА Руслан Кравченко.

За його словами, цей масштабний проєкт фінансують благодійний фонд Андрія Засуха та ФК “Колос Ковалівка”.

Розпочали будівництво у жовтні минулого року. Заселити перших мешканців планують вже наприкінці травня-початку червня.

В комплексі мешкатимуть військові та їхні родини, які втратили житло внаслідок бойових дій, або ж їхні оселі розташовані на тимчасово окупованих територіях.

Площа кожного будинку 80 квадратних метрів. В оселях буде зроблений ремонт, встановлені кухонні меблі та облаштовані ванна та санвузол.

Кожне помешкання матиме простору терасу для відпочинку, а також земельну ділянку 4-5 соток. Облаштують всі необхідні комунікації: воду, електрику, газ, каналізацію.

Комплекс відповідає всім вимогам безбарʼєрності. Враховано все, щоб люди з інвалідністю почувалися комфортно. Тротуари та проїзди облаштовані так, щоб його мешканці легко пересувалися містечком.

Для реабілітації військових буде облаштована амбулаторія і велика зона відпочинку. Сквер, спортивні майданчики, спеціально облаштовані місця для барбекю, дитячі майданчики. Будують також власне протирадіаційне укриття мінімум на 100 осіб.

Дітей військових до найближчих шкіл та садочків відвозитиме спеціальний автобус. Його також закуплять благодійники. Виробники будівельних матеріалів Київщини робили максимальні знижки, що дозволило збудувати ще більше житла.

Читайте також: Столиця буде фінансово підтримувати ветеранський бізнес

Нагадаємо, у Білій Церкві відкрився ветеранський центр, де допомагатимуть адаптуватись до цивільного життя та розвиватись.

Великий Київ у Google News

підписатися