Інфекціоніст назвав найпоширенішу хворобу людей, яким переливали кров від донорів

Автор: Оксана Тупальська
22:35 14.03

Пацієнтам, життя яких рятували, переливаючи кров від донорів, передають хвороби, про появу яких вони дізнаються через більше як 10 років. Про неприємні інциденти розповів лікар-інфекціоніст Євген Дубров.

Інфекціоніст назвав найпоширенішу хворобу людей, яким переливали кров від донорів

“Продовжую зустрічати пацієнтів, які мають проблеми після переливання крові. А саме зараження гепатитом С”, – розповів Євген Дубров.

Від зазначв, що деякі його пацієнти дізнаються про наявність недуги через 10-15 років після того, як їм переливали кров. Є й такі, кому щастить і випадково після здавання аналізів помічають негаразди, а сімейні лікарі допомагають діагностувати гепатит С.

“Чому досі, при неймовірному розвитку лабораторних можливостей та найточнішій якості тест-систем залишається можливим зараження від недообстеженої крові? Не знаю. Але це дуже прикро. Хотілось би, щоб прогрес швидше торкався всіх сфер та медзакладів. На жаль, є вже певна неофіційна статистика, що через 4-5 переливань крові – практично 100% ризик підхопити гепатит. Такі реалії”, – зазначив інфекціоніст.

Тим людям, кому переливали кров, лікар рекомендує через 3 та 6 місяців здати аналіз на гепатити, щоб за потреби вчасно зреагувати.

“Гепатити непогано лікуються. Головне – їх не пропустити. Катастрофи можна уникнути”.

Водночас, Дубров зазначає, що попри виявлення заражень, не ставить під сумніви важливість переливання крові, коли лікарі рятують життя за різних обставин. 

Гепатит С – це запальне ураження печінки, викликане вірусом. Останній може спричиняти як гострий, так і хронічний гепатит. Хвороба може протікати у легкій формі, а також трапляється, що спричиняє важкі захворювання, зокрема цироз печінки та онкологію.  

Раніше “ВК” публікував пояснення Українського центру транспланткоординації, фахівці якого спростували поширені міфи про переливання крові. 

Великий Київ у Google News

підписатися