Ігнат розповів, чому вчорашня повітряна тривога у столиці тривала понад дві години

Автор: Вікторія Мілюта
19:27 05.11.2023

Довготривала повітряна тривога у столиці була через те, що з двох російських аеродромів злетіли три літака МіГ, які є носіями гіперзвукових ракет «Кинджал», вони є дуже небезпечними.

Ігнат розповів, чому вчорашня повітряна тривога у столиці тривала понад дві години

Про це в ефірі телемарафону повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

За його словами, вчора в небі був не один МіГ, а одразу три. Їх запустили з двох аеродромів базування — з північного та з Моздока.

«Ну, як і Путін обіцяв, будуть робити вони патрулювання — МіГ-31К, які є носіями ракет «Кинджал», — розповів Ігнат.

За його словами, «Кинджал» летить лічені хвилини, а швидкість ракети вище атмосфери досягає гіперзвукової.

«Уже на фініші, коли вона йде по балістиці, по балістичній траєкторії, вона знижується — там близько 3800 кілометрів на годину. Але все ж таки летить вона надзвичайно швидко», — застеріг речник Повітряних сил.

Читайте також: Щоб точно почули: на Троєщині менше як за 10 метрів від вікон встановили колонку для оповіщень про тривогу

Як відомо, максимальна швидкість ракети сягає до 12 тисяч кілометрів, а «Кинджали» ще небезпечні тим, що можуть маневрувати на траєкторії польоту.

Тож, поки носії перебувають у повітряному просторі, звідки можуть нанести удари по Україні, без варіантів вмикається повітряна тривога.

В той же час військовий відмітив, що повітряні тривоги, пов’язані з МіГ-31К, також бувають нетривалими. За його словами, це відбувається у випадках, коли Росія підіймає літаки для тренування.

Нагадаємо, нещодавно у Києві ухвалили остаточне рішення по роботі транспорту у час тривоги.

Великий Київ у Google News

підписатися