Ідентифіковано сімох окупантів, які вбивали людей у Бучі у 2022 році

Автор: Любава Лисичкіна
21:40 10.07

Буча перебувала під російською окупацією 33 дні. За цей час встановлено понад 1200 воєнних злочинів. Слідством встановлено, що підозрювані розстріляли чотирьох мирних жителів у березні 2022 року.

Ідентифіковано сімох окупантів, які вбивали людей у Бучі у 2022 році
Світлодіодне освітлення

 Як повідомляє генпрокуратура, троє належали до командного складу, ще четверо займали рядові посади. Вік військових — від 19 до 29 років.

Командир 2-ї самохідної-артилерійської батареї 2-ї батальйонно-тактичної групи зі старшиною батареї і старшим стрільцем-сапером виявили у мобільному телефоні місцевого жителя проукраїнську інформацію. Підозрювані побили чоловіка руками та ногами, а також прикладом зброї, після — командир віддав наказ його вбити. Стрілець-сапер зв’язав потерпілому руки та розстріляв.
 
Ще один підозрюваний — командир взводу 3-ї парашутно-десантної роти 1-ї батальйонно-тактичної групи — після перевірки телефону місцевого жителя розстріляв його, здійснивши щонайменше сім пострілів.
 
Також слідство ідентифікувало причетних до розстрілу двох людей у Бучі на блокпостах окупантів. Рядовий 3-ї парашутно-десантної роти 1-ї батальйонно-тактичної групи з іншими військовослужбовцями зупинив цивільну автівку, після чого зробив постріл у вікно дверцят водія. Він витягнув цивільну особу з салону авто та поклав на дорогу. Згодом рядовий спільно із заступником командира бойової машини розстріляли чоловіка, здійснивши одночасно декілька пострілів.
 
На іншому блокпості окупанти вбили господаря будинку, який виходив зі свого двору. Навідник 4-ї десантно-штурмової роти 2-ї батальйонно тактичної групи здійснив у нього два постріли з автоматичної стрілецької зброї. Під час слідства вже встановлено причетність цього військового до вбивства іншого мирного мешканця міста.
 
Тіла вбитих людей виявили після звільнення міста. Всі загиблі місцеві жителі були цивільними та не брали участі у збройному конфлікті. Наразі справу щодо 6 підозрюваних вже передано до суду.

Фігурантам повідомили про підозру в порушенні законів та звичаїв війни, поєднаних з умисним вбивством (ч. 1 та ч. 2 ст. 438 КК України). Винуватцям загрожує довічне увʼязнення.

 

Великий Київ у Google News

підписатися