Про це повідомив голова Національної поліції України Ігор Клименко.
Як писав “ВК”, 11 січня анонім повідомив про замінування всіх шкіл Києва. Перевірка навчальних закладів тривала кілька годин поспіль. Повідомлення, за даними правоохоронців, виявилося хибним.
“За останню добу, наприклад, у Києві ми перевірили 350 шкіл, які було теж “заміновано” через електронну пошту чи за викликом 102“, – сказав Клименко в ефірі телеканалу “Рада”.
За його словами, серед “мінувальників” підлітків менш як 10%.
Голова Нацполіції також повідомив, що за новорічні свята до поліції надійшло понад 130 повідомлень про замінування, зараз дев’ятьох “мінерів” затримано.
“Зловмисників затримано в дев’яти областях, зокрема, у великих містах – Києві, Дніпрі, Одесі. Порушники мали різні мотиви щодо скоєння злочину. Деякі особи перебували у стані алкогольного сп’яніння. Водночас частину повідомлень ми отримали із тимчасово непідконтрольної Україні території Донецької та Луганської областей“, – розказав Клименко.
Читайте також: У Києві змінено систему реагування на масові “мінування”: в КМДА повідомили подробиці
Він також визнав, що останнім часом відбувся сплеск “замінувань”. Причина цього наразі з’ясовується.
“В декого існує бажання, можливо, внести якийсь розлад в роботу органів влади, якусь посіяти паніку… Є люди, які мають проблеми з психічним здоров’ям, котрі починають телефонувати після перегляду якихось фільмів. Є люди, які напідпитку це робили на новорічні свята… Чимало дзвінків відбуваються з окупованих територій. Важко встановити хто за цими людьми стоїть“, – зазначив голова Нацполіції, додавши, що так чи інакше йдеться про “дестабілізацію ситуації в Україні”.
Нагадаємо, 12 січня було “заміновано” чотири станції київського метро, а також аеропорти “Бориспіль” і “Київ” (“Жуляни”).
Довідка. Стаття 259 Кримінального кодексу України (Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності. Максимальна санкція статті передбачає позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.