Хворих зціляв, полонених визволяв, дітей та моряків оберігав: чому шанований нині Святий Миколай є гарним покровителем війська

Автор: Оксана Тупальська
11:48 06.12.2023

Святий Миколай або Микола Чудотворець, якого нині вшановує церква, є не лише тим, хто піклується про дітей та поширює добро, але й оборонцем дорослих у несправедливості та захисником правди. Микола Чудотворець жив у часи, коли церква досвідчувала гонінь, тому його життєпис відомий великою кількістю вчинків віри та відваги.

Хворих зціляв, полонених визволяв, дітей та моряків оберігав: чому шанований нині Святий Миколай є гарним покровителем війська

Що варто знати про Святого Миколая, аби ще більше його шанувати:

Був великим доброчинцем

Святий Микола Чудотворець народився у 3-му столітті в Патарі, в Римській імперії, та отримав великий маєток від батька. Однак був щедрим та доброчинним, роздаючи майно тим, хто був у потребі. Серед великої кількості персонажів, які отримали піклування – троє сестер, які не мали власного спадку, проте отримавши майно, змогли вийти заміж. Звідси і історія про Миколая, який розносить дарунки.

Був ув’язненим та переслідуваним за віру

На життя Миколи Чудотворця припали 8 років найбільших переслідувань християн. Відомо, що за правління імператора Діоклетіана (роки правління 284-305) Миколая ув’язнили. У 303 році Діоклетіан виголосив право на переслідування християн, а згодом, його наступник імператор Галерій (роки правління 305-311) продовжив його політику. З відходом Галерія політика переслідувань відійшла.

Був єпископом та поширював віру

Після смерті імператора Галерія Миколу Чудотворця призначили єпископом Мирійським – відзначали його посвячене Богу життя та щедру благочинність. В ті часи умовою призначення чоловіка на єпископа була любов і шана людей. Миколай походив з віруючого роду і висвячував його на священики рідний дядько-єпископ.

Родичі Миколая були мореплавцями

Саме завдяки тому, що майбутньому святому був відомий морський промисел, а також він сам ймовірно товаришував з моряками та рибалками, Святого Миколая вважають за свого заступника і мореплавці. Адже в молитві про друзів він найбільш йомовірно заступався і за моряків, аби ті не постраждали у водній стихії.

Люди, що просили про оздоровлення, одужували того ж дня

Церковна традиція стверджує, що зцілення отримували поруч з мощами святого одразу після його смерті – у той же день. Хто просив про оздоровлення – повертались зір, мова та зцілювалася кульгавість. Також існують свідчення, коли за його заступництвом отримували допомогу потопельники, визволення полонені, невинні отримували порятунок від смертної кари.

@ryabokonelena #миколай #святиймиколай #деньсвятогомиколая ♬ Святий Миколай – Роман Рудий

Нагадаємо, сьогодні, у День Святого Миколая, на Софійській площі о 17.00 відкриють головну ялинку. Цього року новорічне дерево не таке велике, як в мирний час. Але мер Києва Віталій Кличко назвав його життєствердним, як ніколи. Поруч з головною ялинкою буде офіційна локація зі збором донатів для ЗСУ.

Великий Київ у Google News

підписатися