Хвороблива маскулінність. Чому чоловіки не хочуть носити маски

17:25 18.05.2020

За останніми дослідженнями, чоловіки менше за жінок носять маски, тому що вважають це постидним та не крутим. Здавалося б, під час пандемії не до крутості… Але ми повинні пам’ятати, що традиційне чоловіче виховання все ще засноване на силі та… крутості.

Хвороблива маскулінність. Чому чоловіки не хочуть носити маски
Світлодіодне освітлення

Про дослідження Мідлсекського університету Лондона розповідає Esquire. 

Проблема

  • Чоловіки менше за жінок носять маски, але ця різниця прослідковується лише в країнах, де масковий режим – обов’язковий. 
  • Чоловіки менше за жінок вірять в те, що якимось чином серйозно постраждають від коронавірусу.
  • Чоловіки частіше за жінок свідчать, що носити маски – це постидно, не круто, що це ознака слабкості та стигма.

Чому так відбувається? 

Чоловіки традиційно виховуються у атмосфері сили, мужності та хоробрості, вони не мають боятися нічого. 

Особливо тепер, коли в країні війна, боятися чогось – смертний гріх. Навіть якщо ти справді не боїшся, хтось все одно може подумати, ти боїшся. “Тому, мабуть, краще не носити ту бісову маску, щоб ніхто подумав, ніби ти боїшся коронавіруса”.

Шо ти як баба?”.

Бо ти ж чоловік, ти нічого не боїшся.

Та й те, що маски відмовляються носити там, де масковий режим обов’язковий – знову в суперечку із загальними правилами вступає традиційне чоловіче виховання. Чоловік має все сам знати, знати, як краще. А краще – “не носити маску, щоб ніхто не подумав, ніби тебе так легко взяти під ноги”. 

Чи актуальне це все для України? Скоріш за все, так

За результатами березневого опитування соціологічної групи “Рейтинг”, 75% українців вважають, що жінки мають бути берегинями домашнього вогнища, а  чоловіки повинні заробляти гроші.  А це вимагає неабиякої відповідальності та самостійності. 

Чоловіче его, що століттями плекалось патріархатом та капіталізмом, вже й так було вражене пандемією, карантином, утриманням вдома. І це ще вам пощастило, якщо ви не втратили роботу. 

Пандемія відібрала в чоловіків можливість працювати, порушила їх звичний ритм життя, змусила почувати себе безпомічними, то як же вони можуть повернути собі свою самостійність, рішучість та чоловічність? 

Бодай вибирати одягати чи не одягати їм маску. 

Читайте також: 

Кількість нових випадків COVID-19 за добу зменшилась, смертність знову рекордна

41 хворий і 1 смерть від COVID-19 за добу у Києві (КАРТА)

Великий Київ у Google News

підписатися