Хворе на сказ кошеня покусало мешканку Дарницького району

14:35 05.01.2021

У Дарницькому районі столиці виявили сказ у безпритульного кошеняти. Воно загинуло, але встигло покусати жінку, яка його підгодовувала.

Хворе на сказ кошеня покусало мешканку Дарницького району
оренда квартири Київ

Про це повідомляє Дерспоживслужба.

За інформацією Об’єднання ветеринарної медицини в Києві, 31 грудня 2020 року до відділу по боротьбі зі сказом тварин звернулась мешканка Дарницького району. Вона  доставила труп безпритульного кошеня, яке вкусило її напередодні.
 
З’ясовано, що протягом двох тижнів жінка підгодовувала безпритульну кицьку і її кошеня віком приблизно 5-6 місяців на території своєї дачної ділянки, де також утримується собака. 29 грудня кошеня напало на собаку, а потім жінку, яка хотіла його відігнати.
 
З 29 по 31 грудня кошеня знаходилось на території дачної ділянки, погіршення апетиту та проявів невластивої поведінки не відмічалось. Вранці 31 грудня господиня виявила, що тварина померла, і звернулась за отриманням антирабічної допомоги до травмпункту.
 
Дослідження на сказ засвідчило свічення, характерне для сказу тварин. Про встановлення захворювання на сказ повідомлено Київську міську державну адміністрацію та вживаються заходи щодо його ліквідації.
 
Сказ – гостре інфекційне захворювання, яке може передаватись людині чи тварині не лише через укус, а також і при ослиненні. У тварин слина може бути заразною до появи клінічних ознак. Тобто, можна заразитись від тварини, яка не виглядає хворою, а є носієм сказу. При цьому тварина не агресивна, а лагідно облизує того, кого любить. Достатньо зараженій слині потрапити на кон’юнктиву ока, у ніс, на губи, на ушкоджену шкіру навіть при незначній подряпині, і цього вже досить, щоб вірус потрапив у кров.
 
Сказ вражає центральну нервову систему, супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю. Специфічної терапії захворювання на сказ у світі не існує. Випадків одужання людей від сказу не зареєстровано. На сьогодні у всьому світі програма раціонального проведення щеплень проти сказу залишається пріоритетною.
 
Враховуючи те, що Київ із усіх боків межує з лісопарковими зонами, які мають численні резервуари збудника сказу (лисиці, єнотовидні собаки), необхідно уважно ставитись до здоров’я власних тварин а також тих, що проживають поряд. Профілактичні рекомендації прості – не пропускати щеплення домашнім улюбленцям. Вакцинацію тварині потрібно робити щорічно.

Нагадаємо, у столиці нещодавно виявили сказ у цуценяти, що було знайдене у парку.

Великий Київ у Google News

підписатися