Художники переосмислили архітектуру міста: нова виставка на “Золотих воротах” (ФОТО)

Автор: Марія Супрун
13:56 09.08.2021

З 9 серпня на станції метро «Золоті ворота» можна подивитися на роботи молодих українських художників: Богдана Бунчака, Каті Бучацької, Ксенії Гнилицької, Анни Самар, Дани Косміної, Аліси Колодуб, Богдана Мороза, Олени Сіятовської та Йови Ягер. 

Художники переосмислили архітектуру міста: нова виставка на “Золотих воротах” (ФОТО)

Їхній проєкт розповідає про унікальну українську архітектуру радянського періоду на прикладі станцій метро й ансамблю Національного комплексу «Експоцентр України» та є продовженням «Виставки», яку розмістили на центральній алеї ВДНГ.

Мета — надихнути пасажирів метро та гостей ВДНГ на роздуми про цінності, про минуле, сучасне та майбутнє, про значення історії. За допомогою мистецтва дати зрозуміти, що її збереження — спільна відповідальність громадськості перед майбутніми поколіннями.

«У ВДНГ та київського метро багато спільного в контексті архітектурної спадщини. Наприклад, співавтором одного з павільйонів є Вадим Жежерін, який також займався станцією «Золоті ворота». А одна з художниць експериментальної лабораторії архітектурної кераміки «Майстерні Ніни Федорової», що працювала над керамічним панно для станції «Хрещатик», оформляла павільйон тваринництва (№2)  на ВДНГ»,  — розповідає Наталка Макогон, заступниця начальника київського метрополітену. 

Виставка на «Золотих воротах» триватиме до 6 вересня. 

Нагадаємо, цього літа простори ВДНГ перетворилися на територію сучасного мистецтва – тут представили масштабну культурно-просвітницьку програму під загальним гаслом «ВДНГ надихає».

Великий Київ у Google News

підписатися