27 грудня 2020 року радник голови ДЕІ Андрій Немировський повідомив, що на території Академії Наук було вирубано яблуневий сад площею декілька гектарів та завезено техніку для будівництва.
Із викладеного відео та картографічних матеріалів випливає, що йдеться про дві земельні ділянки у Феофанії, що в Голосіївському районі Києва.
Із викладеного відео та картографічних матеріалів випливає, що йдеться про дві земельні ділянки у Феофанії, що в Голосіївському районі Києва.
Зокрема, на ділянці з кадастровим номером 8000000000:79:122:0005 площею 14,1788 га, яка була предметом уваги як з мого боку, так і з боку інших журналістів, фактично, був вирубаний цілий сад – переважно, яблуневий.
Ще нещодавно ця ділянка разом із двома іншими перебувала під арештом в рамках кримінального провадження №12020100010001227 від 13.02.2020 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.364, ч.3 ст.191, ст.356 КК України.
Більше того, арешт накладався двічі, бо ділянки визнавалися доказами у справі, але так само двічі арешт знімався.
Забудовником усіх цих трьох земельних ділянок виступає ТОВ “Інтербуд ТМ”, а її головним підрядником є KSM-GROUP.
Про ганебну ситуацію з арештом земельної ділянки площею 2,638 га з кадастровим номером 8000000000:79:476:0013 я також писав у пості:
Так от, на ділянці, де нині було вирубано яблуневий сад, ухвала судді про арешт так само не виконувалася, а будівництво не припинялося навіть під час арешту, який передбачав заборону будь-яких дій.
Всі три земельні ділянки фактично незаконно відчужувалися за однаковою схемою: спочатку державними реєстраторами в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно реєструвалося ПРАВО ВЛАСНОСТІ за Національною академією наук України, а потім вносилися відомості про право забудови (суперфіцію).
На підставі розробленого проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок державним кадастровим реєстратором Головного управління Держземагентства у м. Києві здійснено реєстрацію цих земельних ділянок з цільовим призначенням “02.10. для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об`єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури”.
От тільки є один нюанс.
КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА НЕ ПРИЙМАЛА рішення про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, про передачу вказаних земельних ділянок у власність або у користування (оренду) будь-яким фізичним або юридичним особам, про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, а також про зміну цільового призначення.
Саме в рамках цієї заплутаної історії в липні 2020 року було проведено обшуки у Національній академії наук. Її співробітників було запідозрено у незаконній передачі ділянки поблизу пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення “Феофанія”.
Йдеться про три ділянки загальною площею 24,5 гектара, які було надано у постійне користування на 49 років, а не у власність.
Після завершення робіт планувалося проведення оформлення права викупу землі у власність.
Правоохоронці розпочали кримінальне провадження. Було вилучено відповідну документацію.
Слідство веде слідчий відділ Голосіївського УП ГУНП України. Оперативний супровід забезпечує СБУ. Процесуальне керівництво здійснює Київська місцева прокуратура №1. Збиток оцінюється у 300 мільйонів гривень.
Наступною ділянкою, яка має бути знищена, і яка так само фігурує в даній кримінальній справі, є ділянка площею 7,7542 га з кадастровим номером 8000000000:79:123:0014, на якій розташований унікальний горіховий сад.
P.S. А ще хитрий забудовник руками президента Зеленського добряче пропіарився (карт-бланш на майбутнє?), роздавши ключі від квартир у новобудовах на вул. Метрологічній постраждалим від вибуху газу на Позняках.
Тоді ж депутатка від «Слуг народу» Леся Забуранна радісно повідомляла, що про перші 12 квартир в ЖК «Кришталеві джерела» для постраждалих родин і ще 28 квартир анонсувала у майбутньому.
Але і під її постом, і під схожою публікацією колеги Зе-депутата Олександра Юрченко (який попався на хабарі у 200 тис. грн) посипалися недобрі відгуки.
Мовляв, поцікавтеся, як забудовник «кидає» власників квартир, історією самої компанії KSM, її інвесторами і як вони швидко знайшли собі нову «кришу».
«Забудовник безоплатно передав постраждалим від вибуху 21 червня в ЖК “Кришталеві джерела” 12 квартир», — так hromadske пояснили умови передання житла представники компанії «KSM-GROUP», яка є головним підрядником будівництва житлового комплексу.
Наразі триває процедура оформлення зазначених квартир. Але що отримає сам забудовник, компанія відповідати відмовилась. Не дали роз’яснень на запит hromadske і в Офісі президента.
При цьому у довідці з Реєстру речових прав на нерухоме майно зазначено, що наразі власником землі є держава в особі Київської державної адміністрації.
Однак у КМДА запевнили, що не причетні до передання квартир постраждалим від вибуху газу, а цим питанням займається Офіс президента.
І на завершення кілька фактів про забудовників.
Так, ТОВ «КСМ-Груп» має дві уповноважені особи: це Валентина Григорівна Сєрая (директорка) та Наталія Миколаївна Возна (власниця).
ТОВ «Інтербуд ТМ» має двох співвласників: Арсенія Миколайовича Копистиру та Наталію Миколаївну Возну, а також керівника (уповноважену особу) – Бурківського Віталія Юрійовича.
Брат співвласника цього бізнесу та його бізнес-партнер (або повний тезка його брата) Сергій Миколайович Копистира так само залучений до будівництва і обслуговування житла на вулиці Метрологічній як співвласник компаній «Гідроінжбуд», «Холд Груп» і «Буд-Транс». В двох останніх директором є той самий Віталій Бурківський, який паралельно очолює компанію-замовника будівництва («Інтербуд ТМ»). Сергій Копистира пов’язаний з колишньою «Партією регіонів». Так, він був помічником депутата-«регіонала» двох скликань Юрія Каракая.
Каракай під час шостого скликання працював заступником голови парламентського комітету з фінансів та банківської діяльності, а паралельно – радником прем’єра Віктора Януковича, і залишився його радником, коли той став президентом.
Очевидно, для них до цього Офіс Президента не став Terra Incognita («незвіданою землею» у перекладі із лат.).