Хто встиг застрибнути в яму до небіжчиків, врятувався – 360 людей місяць жили в шкільному підвалі

Автор: Любава Лисичкіна
00:17 17.05

Із 7 по 30 березня медсестра з Чернігівщини, 26-річна Анна Янко, перебувала в полоні російських окупантів у підвалі школи села Ягідне разом із 360 людьми.

Хто встиг застрибнути в яму до небіжчиків, врятувався – 360 людей місяць жили в шкільному підвалі Фото: Ілюстративне

Як розповіла Анна, спочатку люди трималися, а потім почали вмирати. 

Спершу трупи лежали біля нас, а потім дозволили виносити в кочегарку.  І коли люди  просили їх поховати, одного дня таки дозволили.  За словами дівчини, селяни без супроводу пішли на кладовище, де вирили дві ями: в одну поклали три тіла, в іншу – два.

“Тут біля цвинтаря зупиняється БТР і починає стріляти. Хто встиг застрибнути в яму до небіжчиків, врятувався, а хто останній – зачепило осколками. Їх потім на тачках привезли. Ще й брехали
росіяни, що то наші обстріляли. Але ж люди не дурні”,  – додала Анна.

 Вона також розповіла, що доводилося ходити в туалет при всіх, відра стояли біля сходів нагору. Просили відвертатися,   дівчата  прикривали одна одну куртками.

“Ми не  знали , що відбувається, – де яка армія, де окупація? А вони розказували, що взяли Харків, Маріуполь і Херсон, Київ і Чернігів у кільці, а Зеленський підписав угоду про капітуляцію й утік у Францію. Казали, що тут буде “українська народна республіка” і Путін будинки всім відбудує. Я не вірила”, – розповіла дівчина.

За її словами, не зійти з розуму допомогли мотитви і жарти.

“Як ми не подуріли?  Молилися, іноді жартували, з орків сміялися. Якось вузькоглазі принесли нам хліба – й ми всі ринули до нього. А окупанти покидали автомати й поховалися. Сцикливі. Думали, що ми на них з голими руками підемо”, – зазначила Анна.

Нагадаємо,  під Макаровим знайшли братську могилу, серед вбитих окупантами – громадянин Чехії. 

Великий Київ у Google News

підписатися