Хто не отримає “8 тисяч Зеленського” – уточнення Офісу президента

16:31 04.12.2020

Верховна Рада сьогодні схвалила законопроєкти, що передбачають підтримку людям та бізнесу, якщо карантинні обмеження будуть посилені. Але виявляється, не всі працівники компаній та підприємці можуть розраховувати на допомогу від держави. Хто залишиться сам на сам зі своїми проблемами у разі жорсткого локдауну – уточнили в Офісі президента.

Хто не отримає “8 тисяч Зеленського” – уточнення Офісу президента

Зокрема, прийнятий сьогодні в цілому законопроект № 4429 «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» передбачає, що для отримання допомоги найманий працівник має бути оформленим співробітником підприємства, яке працює у видах діяльності, що потрапляють під обмеження на час карантину.

ФОП для отримання допомоги повинен мати в переліку видів діяльності першим той, який обмежується під час карантину.

На допомогу не можуть претендувати працівники компаній, які не відрахували ЄСВ за ІІІ квартал; якщо діяльність їхньої компанії не обмежується на час карантину; якщо працюють за сумісництвом або якщо їхня середня зарплата перевищує 30 тис. грн на місяць.

ФОПи не зможуть отримати допомогу, якщо вони:

  • зареєстровані менше ніж за три місяці до набрання чинності цим законом;
  • якщо у 2020 році сплатили ЄСВ за себе менше ніж за три місяці;
  • якщо їхній вид діяльності не підпадає під карантинні обмеження.

Нагадаємо, сьогодні Рада підтримала карантинну допомогу бізнесу.

Як повідомлялось, МОЗ рекомендуватиме ввести жорсткий карантин з початку січня – причини. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів чи працюватиме під час локдауну у січні транспорт.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...