Хто й кому винен, якщо зникли речі з камери схову у супермаркеті? Киянин має знати

Автор: Любава Лисичкіна
00:05 06.02.2021

Майже у кожному магазині висить табличка «адміністрація не несе відповідальності за втрачені речі». І лише юристи знають, що ці слова не мають ніякого юридичного значення.

Хто й кому винен, якщо зникли речі з камери схову у супермаркеті? Киянин має знати
 
Як  ідеться у дописі Школи молодого юриста у Facebook, аміністрація несе відповідальність, адже залишаючи речі у камерах схову, ви укладаєте  договір  зберігання відповідно до ст. 936 ЦК. 
 
 “Сам факт наявності ключа з номером означає, що ви та магазин вступили в цивільні правовідносини — він є підтвердженням того, що речі були прийняті на зберігання”, – пояснюють юристи.
І додають, що відповідно до ст. 950 ЦК за втрату (нестачу) або пошкодження речі, прийнятої на зберігання, зберігач (магазин) несе відповідальність, а отже зобов’язаний відшкодувати збитки:
  •  у разі втрати (нестачі) речі — у розмірі її вартості;
  •  у разі пошкодження речі — у розмірі суми, на яку знизилася її вартість;
  •  якщо внаслідок пошкодження речі її якість змінилася настільки, що вона не може бути використана — у розмірі її вартості.
В тому випадку, якщо   магазин    відмовляється компенсувати втрату, юристи радять:    
  •  викликати адміністрацію та охоронця для складання акту зникнення речей (свідків втрати,  які  можуть підтвердити які саме   речі зникли, треба мати поруч);
  • викликати поліцію, це необхідно для фіксації факту зникнення речей і того, що твої  порушено;
  • вимагати  надати записи камер відео-спостереження  (будь-яка відмова з приводу того, що запис становить таємницю є неправомірною, оскільки магазин — громадське місце, і таке відео таємницею не є);
  • звертатися до суду.
Порада киянам: якщо з магазином не вдасться домовитися, ви маєте  право звернутися до суду для стягнення з магазину вартості втрачених речей та заявити вимогу про компенсацію моральної шкоди, завданою бездіяльністю працівників магазину.
 
Нагадаємо, на Солом’янці викрали камери відеонагляду з нового пішохідного мосту.

Великий Київ у Google News

підписатися