Як ідеться у дописі Школи молодого юриста у Facebook, аміністрація несе відповідальність, адже залишаючи речі у камерах схову, ви укладаєте договір зберігання відповідно до ст. 936 ЦК.
“Сам факт наявності ключа з номером означає, що ви та магазин вступили в цивільні правовідносини — він є підтвердженням того, що речі були прийняті на зберігання”, – пояснюють юристи.
І додають, що відповідно до ст. 950 ЦК за втрату (нестачу) або пошкодження речі, прийнятої на зберігання, зберігач (магазин) несе відповідальність, а отже зобов’язаний відшкодувати збитки:
- у разі втрати (нестачі) речі — у розмірі її вартості;
- у разі пошкодження речі — у розмірі суми, на яку знизилася її вартість;
- якщо внаслідок пошкодження речі її якість змінилася настільки, що вона не може бути використана — у розмірі її вартості.
В тому випадку, якщо магазин відмовляється компенсувати втрату, юристи радять:
- викликати адміністрацію та охоронця для складання акту зникнення речей (свідків втрати, які можуть підтвердити які саме речі зникли, треба мати поруч);
- викликати поліцію, це необхідно для фіксації факту зникнення речей і того, що твої порушено;
- вимагати надати записи камер відео-спостереження (будь-яка відмова з приводу того, що запис становить таємницю є неправомірною, оскільки магазин — громадське місце, і таке відео таємницею не є);
- звертатися до суду.
Порада киянам: якщо з магазином не вдасться домовитися, ви маєте право звернутися до суду для стягнення з магазину вартості втрачених речей та заявити вимогу про компенсацію моральної шкоди, завданою бездіяльністю працівників магазину.
Нагадаємо, на Солом’янці викрали камери відеонагляду з нового пішохідного мосту.