Хрущівки в Бучі відновлюють через конструктор фасадів: як це виглядає

Автор: Вікторія Мілюта
12:37 04.07

Пошкоджені обстрілами хрущівки та панельні будинки у Бучі відновлюють за спеціальними проєктами-конструкторами, які розробили архітектори зі студії Gurtom.

Хрущівки в Бучі відновлюють через конструктор фасадів: як це виглядає
Світлодіодне освітлення

Про це повідомила співзасновниця компанії Катерина Оначук.

«Сьогодні майже кожне українське місто стикнулося з питаннями відновлення «хрущівок» і «панельок»: безліч типових будівель, для яких можливо знайти універсальні рішення, що буде естетичним, енероефективним і не виходитиме за рамки бюджету. Саме з таким запитом до нас звернулися минулого року. Запит стосувався пошкоджених будинків у м. Буча. Будинків було багато, тож треба було знайти рішення, яке підійде більшості з них. Так народився наш конструктор фасадів. Ми буквально розклали фасад на елементи, з яких у подальшому можна було збирати різні комбінації фасадів», – розповіла вона.

За словами Оначук, планування будинків не змінили, оскільки основним завданням було відновити пошкоджене.

Читайте також: єВідновлення на Київщині: скільки заявок подали мешканці регіону з моменту запуску урядової програми

«Кожна зі складових фасаду, таких як вікна, балкони, вхідні групи, кондиціонери, мали свою варіативність. Те саме стосувалося технічних рішень: утеплювача, кольору та рельєфу штукатурки, використання штроб на фасадах. Комбінуючи ці елементи між собою, на прикладі типових будинків ми склали готові рішення фасадів, що стали частиною розробленого нами дизайн-коду м. Буча, який зараз активно використовуються різними підрядниками під час відновлення», – зазначила дизайнерка. 

Наразі будинки на вулицях Склозаводська, Нове Шосе та Яблунська перебувають у різному стані готовності.

Нагадаємо, у Бучі пошкоджену окупантами школу на Яблунській відновлювали за кошти міста-побратима.

Великий Київ у Google News

підписатися