Як розповіли у прокуратурі Києва, за рішенням Київради товариство оформило право довгострокової оренди 7 га землі по вул. Холодноярській (колишня вул. Кайсарова) для експлуатації та обслуговування адмінбудівель і виробничих споруд майнового комплексу.
У подальшому товариство без згоди Київради та на підставі неіснуючої постанови Донецького окружного адміністративного суду внесло зміни до Держреєстру речових прав на нерухоме майно з визначенням цільового призначення земельної ділянки “для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового комплексу”.
Таким чином фактично відбулась зміна категорії земельної ділянки з земель промисловості на землі житлової та громадської забудови.
На підставі цього товариство отримало дозвільні документи на забудову земельної ділянки житловим комплексом та здійснювало нецільове використання земельної ділянки.
Реагуючи на порушення, Київська міська прокуратура звернулась до суду з позовом про скасування державної реєстрації прав та розірвання договору оренди землі.
Господарський суд міста Києва у 2022 році відмовив у задоволенні позову. Це рішення прокурор оскаржив в апеляційному порядку.
Завдяки принциповій позиці прокуратури та зібраним доказам Північний апеляційний господарський суд скасував незаконне рішення Господарського суду Києва та задовольнив позовні вимоги прокурора у повному обсязі.
Читайте також: Клубне містечко замість дитячого табора: експосадовець постане перед судом за “прихватизацію” рекреаційних земель у Пущі-Водиці
Нагадаємо, прокуратура повернула Києву земельну ділянку історико-культурного призначення.