“Хочете розвалити добрі стосунки із США?” Депутатка “ЄС” розкритикувала нового міністра енергетики

Автор: Галина Ворона
14:28 29.04

Посаду міністра енергетики зайняла людина, яка розвалила атомку і український енергобаланс. Це людина, яка довела “Енергоатом” до збитковості у понад 4,5 мільярди гривень, а перед цим “Енергоатом” був прибутковим. Це справа його рук – залежність від імпорту електроенергії з “Росатому”.

“Хочете розвалити добрі стосунки із США?” Депутатка “ЄС” розкритикувала нового міністра енергетики

Про це сьогодні заявила з трибуни парламенту депутатка від “Європейської солідарності” Софія Федина.

За її словами, відомо також, що Галущенко – це людина Деркача, того самого, якого США вважають агентом Кремля.

То таким чином ви, можливо, хочете розвалити добрі стосунку зі США? Я нагадаю, що це вже третє пришестя команди Деркача до керма “Енергоатома”. Але кожен раз наслідки були критичними – повернення у бік Москви”, – підкреслила парламентарка.

Вона також нагадала, що цієї зими вперше не було витягнуто енергобаланс, і Україна перейшла на імпорт великих обсягів енергії з країни – агресора, зокрема з нової Білоруської АЕС.

Цим ми не тільки відкриваємо свою енергосистему для електроенергії країни – агресора. Ми ставимо під удар нашого найближчого партнера – Литовську республіку”, – впевнена парламентарка.

Як пояснила Софія Федина, під час роботи Галущенка у часи Януковича в команді Деркача в “Енергоатомі”, Україна відмовилася від американського атомного палива і знову повернула в русло Москви.

Саме в цій залі президент Литви просив нас не купувати електроенергію з Білоруської АС. Не купувати московську електроенергію. Таким чином ви хочете розвалити наші добрі стосунку з Литвою?” – обурюється представниця “Євросолідарності”.

На її думку, для цього була організована диверсія на Південно – українській АЕС, де тоді п’ять років успішно випробовувалось американське паливо.

Тоді ми знову потрапили у залежність від Московської Федерації в атомній сфері і, до речі, саме Майдан і Революція Гідності зупинили цю залежність від Москви. Саме тоді американське паливо рятувало Україну, коли Москва запустила віялові відключення. Але тепер ви знову повертаєте Галущенка. Страшно подумати коли він піде на підвищення. “Слуги”, ви обіцяли людям зниження тарифів, то чому зараз підприємство, на якому є віце-президентом Галущенко, продає олігархам електроенергію вдвічі дешевше, ніж ринкова ціна? А громадяни України мають платити набагато більше? Ви не думаєте про Україну, таке враження, що вам цікаво тільки відмивати гроші”, – підсумувала пані Софія.

Нагадаємо, Верховна Рада сьогодні призначила Германа Галущенка на посаду члена Кабінету міністрів України – міністра енергетики України. Це вже друга ротація кадрів у енергетичній сфері за два дні: напередодні з “Нафтогазу” звільнили Коболєва. Виконувачем обов’язки глави “Нафтогазу” став в. о. міністра енергетики Юрій Вітренко.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...