Хочеш працювати – роби щеплення. Невакцинованих громадян можуть чекати обмеження

Автор: Галина Ворона
15:27 02.08

Як і багато інших країн, Україна згодом також буде вимушена запроваджувати обмеження для невакцинованих громадян.

Хочеш працювати – роби щеплення. Невакцинованих громадян можуть чекати обмеження

Про це у своєму Телеграм-каналі розповів голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

МОЗ вже анонсував, що у випадку погіршення епідеміологічної ситуації працювати будуть школи, де вакциновано не менше 80% вчителів (на даний час щеплена лише половина педагогів від загальної кількості). На мою думку, аналогічні обмеження логічно запровадити для транспортників, підприємств громадського харчування та комерційних або комунальних структур, співробітники яких безпосередньо контактують з населенням. Хворий водій маршрутки інфікує аж ніяк не менше людей, ніж вчитель”, – пояснив він свою точку зору.

За словами Михайла Радуцького, мова не йде про обов’язкову вакцинацію – ніхто не має права змушувати людину вакцинуватись, але цілком справедливо вимагати, щоб роботу, яка передбачає контакт з великою кількістю людей, виконували вакциновані співробітники.

Ві нагадав, що наразі вакцинація відкрита для всіх бажаючих, а підприємства можуть подавати заявку, замовляти мобільну бригаду і вакцинувати співробітників просто на робочому місці.

Тому тепер кожен вирішує сам – дозвілля і повноцінна робота або вимушені обмеження на час чергової хвилі коронавірусу”, – додав нардеп.

Читайте також: Скільки українців вакцинувались від коронавірусу та де найбільше – цифри

Нагадаємо, прем’єр Денис Шмигаль обіцяє до кінця року 47 млн доз вакцин, із них 20 млн – Pfizer. Наразі Україна отримала близько 12 млн доз препаратів від різних виробників.

Великий Київ у Google News

підписатися