Хоч вмирайте на порозі: столичні медзаклади “Укрзалізниці” не чули про COVID-19 і не готові лікувати

Автор: Любава Лисичкіна
22:39 30.03

Столиця розраховувала на лікарні резерву, зокрема на три медзаклади “Укрзалізниці”. Проте виявилося, місця в їхньому стаціонарі існують лише на папері.

Хоч вмирайте на порозі: столичні медзаклади “Укрзалізниці” не чули про COVID-19 і не готові лікувати

Як ідеться у сюжеті ТСН,   влада, яка   сподівалася на 35 місць у стаціонарі залізничної компанії, лишилася у “розбитого корита”. 

Повідомляється, що  швидкі, які приїхали до однієї з лікарень, довелося розвертати. Медзаклад  виявився  не готовим  до ковідних пацієнтів.

Ситуація виглядає досить дивно, адже Національна служба здоров’я говорить, що перерахувала на забезпечення лікарень “Укрзалізниці” 60 мільйонів гривень. У медзакладах же запевняють, що кошти до них досі не дійшли. Саме тому в них  не має  ні захисних костюмів, ні дезрозчинів, ні кисню.

Наразі у столиці заповнені майже всі “ковідні” ліжка: із 17 основних лікарень 6 заповнені на 100%, 5 – на 95%, а ще 5 – на 90%. Це найбільше навантаження від початку пандемії. 

Карантин мав зменшити навантаження на медичну систему, але поки обмежувальні заходи не дають бажаного результату. Якщо кількість шпиталізацій не зменшиться після 4 квітня, карантин у столиці продовжать, бо з таким напливом пацієнтів столична система охорони здоров’я не може впоратися.  

Нагадаємо, влада намагається рятувати ситуацію з госпіталізацією вірусних хворих за рахунок додаткових ліжок в стаціонарах лікарень. Так, Академія медичних наук прийматиме ковідних пацієнтів.

Відомо, Київ став лідером за кількістю нових випадків коронавірусу. Як повідомлялося, 10 533 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 30 березня 2021 року.

Великий Київ у Google News

підписатися