Як ідеться у сюжеті ТСН, влада, яка сподівалася на 35 місць у стаціонарі залізничної компанії, лишилася у “розбитого корита”.
Повідомляється, що швидкі, які приїхали до однієї з лікарень, довелося розвертати. Медзаклад виявився не готовим до ковідних пацієнтів.
Ситуація виглядає досить дивно, адже Національна служба здоров’я говорить, що перерахувала на забезпечення лікарень “Укрзалізниці” 60 мільйонів гривень. У медзакладах же запевняють, що кошти до них досі не дійшли. Саме тому в них не має ні захисних костюмів, ні дезрозчинів, ні кисню.
Наразі у столиці заповнені майже всі “ковідні” ліжка: із 17 основних лікарень 6 заповнені на 100%, 5 – на 95%, а ще 5 – на 90%. Це найбільше навантаження від початку пандемії.
Карантин мав зменшити навантаження на медичну систему, але поки обмежувальні заходи не дають бажаного результату. Якщо кількість шпиталізацій не зменшиться після 4 квітня, карантин у столиці продовжать, бо з таким напливом пацієнтів столична система охорони здоров’я не може впоратися.
Нагадаємо, влада намагається рятувати ситуацію з госпіталізацією вірусних хворих за рахунок додаткових ліжок в стаціонарах лікарень. Так, Академія медичних наук прийматиме ковідних пацієнтів.
Відомо, Київ став лідером за кількістю нових випадків коронавірусу. Як повідомлялося, 10 533 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 30 березня 2021 року.