Будинок Сироткіна, зведений у 1902 році у Києві увійшов у історію як один із перших, де встановили систему парового опалення та ліфт.
Це був прибутковий дім, де квартири на верхніх поверхах здавали в оренду, а на першому поверсі були магазини, аптеки та кафе. Вартість оренди як для квартирантів, так і для бізнесу була високою. З 1906 року в цьому домі винаймали квадрати під відоме на весь Київ кафе «Маркіза». Його згадує у своїх спогадах і романі «Біла гвардія» Михайло Булгаков.
У 1930 роках, коли приміщення націоналізувала радянська влада, на місці кафе “Маркіза” відкрили ресторан “Спартак”, а наприкінці 1940-х там був перший київський бар “Коктейль-хол”. У 1950-х роках він перетворився на кафе “Чайка” через боротьбу з космополітизмом. Пізніше “Чайку” перейменували на “Лейпциг” на честь міста-побратима.
Руйнуватися дім пощав ще у 1985 році, коли з нього почали виселяти мешканців, а ще через кілька років тут сталася пожежа. Дім ремонтували та робили часткову реконструкцію.
За часів незалежної України у 2004 році будівлю передала Київрада підприємству “Гранд Плаза”, яке і обіцяло зробити реконструкцію та створити великий 5-ти зірковий готель. Проте через 11 років, у 2015-му стало відомо, що британський бізнесмен Мохаммад Захур, власник ISTIL Real Estate заморозив реконструкцію.
За матеріалами “Київських історій”.
А у цьому відео трохи легенд та міфів, якими обросла історія будівлі: